Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Véletlenül letüdőztem a...

Véletlenül letüdőztem a kisujjam körmét, lehet ebből baj?

Figyelt kérdés

Épp vágtam a körmömet, amikor rám tört egy mély köhögési inger, amihez szintén mély levegőt vettem. Ez eléggé mély volt ahhoz, hogy az előttem lévő körömdarabot telibe felszívjam. Okozhat ez bármi problémát, vagy ki fog jönni magától? Mire számítsak? Ahogy vettem a levegőt úgy tapasztaltam, hogy nem akadt meg sehol (se szájpadláson se a torkomban), szóval szerintem telibe lement sajnos.


Mit tudnék tenni, hogy a nagyobb gondokat elkerüljem?



2019. febr. 26. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapból kijön. Ha fáj vagy nehezen kapsz levegőt, fordulj orvoshoz.
2019. febr. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elöfordulhat hogy ugyan azzal a köhögéssel ki is köhögted.

Ha tényleg lement akkor elkezdesz köhögni, rosszabb esetben idegen testként kezeli a tested és lázas leszel. Ha höemelkedésed lesz a napokban vagy elkezdesz köhögni akkor menjél orvoshoz. De általában láz lehetséges az jelzi, hogy ott van és ki kellene venni.

2019. febr. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha tényleg a tüdődbe került, akkor előbb-utóbb panaszt okoz. Szerintem inkább az a valószínű (ha nem érzel semmit a légcsövedben, levegővételkor nem érzel semmit), hogy a nyelőcsövedbe jutott és lenyelted. Akkor viszont nincs gond.

Kérdezed, mit tudnál tenni? Ha valóban a légcsövedbe került, akkor semmit. Ezt kétlem, mert akkor már most nem kapnál rendesen levegőt. Szerintem ne aggódj, az már a gyomrodban van, ha lenyelted.

2019. febr. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mármint úgy értem, hogy te magad semmit nem tudsz tenni. Mindenesetre figyeld és tényleg mérd a lázad, mert ha tüdőbe került, az begyullad.
2019. febr. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Okés, köszi a válaszokat, akkor figyelem, hogy lázasodok-e.
2019. febr. 26. 12:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi lett?
2023. júl. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!