Van itt esetleg kerekesszékes? Mert írok pályázatra egy novellát, ami egy kerekesszékes lány életéről szól, de hitelesre szeretném írni. Ha valaki nem kerekesszékes, de tud nekem erről bőven mesélni, azt is szívesen fogadom! SOS lenne!
Létezik olyan, hogy egy kerekesszékes ember amolyan terápiát tart hozzá hasonló embereknek? Úgy értem, hogy támogatja őket, tapasztalatokat mesél, meg pl azt, hogy hogyan fogadta el a helyzetét. Ilyen létezik? Ha igen, mi a pontos neve, és hogyan zajlik ez?
A kerekesszékeseknek van terapeutájuk? Vagy valami ilyesmi, aki segít nekik? Mi a hivatalos megnevezése ennek a személynek?
Illetve szednek e gyógyszereket, és vesznek e részt valami tornákon? Az hogyan zajlik?
Azt hiszem van még több kérdésem is, de most hirtelen ennyi jött ki :D Szóval bárki aki valamit tud, légyszi válaszoljon, mert ki fogok futni az időből... :/
"Létezik olyan, hogy egy kerekesszékes ember amolyan terápiát tart hozzá hasonló embereknek? Úgy értem, hogy támogatja őket, tapasztalatokat mesél, meg pl. azt, hogy hogyan fogadta el a helyzetét. Ilyen létezik? Ha igen, mi a pontos neve, és hogyan zajlik ez?"
Van ilyen, azt hiszem 'Révésznek' hívják, azt, hogy hogyan zajlik ez nem tudom, régen hallottam erről...
"A kerekesszékeseknek van terapeutájuk? Vagy valami ilyesmi, aki segít nekik? Mi a hivatalos megnevezése ennek a személynek?"
Pszichológiai (pszichológus), vagy fizikoterapeutára gondolsz...?
"Illetve szednek e gyógyszereket, és vesznek e részt valami tornákon? Az hogyan zajlik?"
Persze, fizikoterapeután fejlesztik a mozgást, tanítják meg a kerekesszék használatát, ki-beülést a székből, a mindennapi élethez szükséges mozgásokat stb...
Majd jön valaki, aki kijavít, ha valamit rosszul tudok...
Szia! Én nem vagyok, de egy közeli ismerősöm igen...
Persze, hogy támogatják egymást. Hallottam erről a révész programról, de ezt nem ismerem, keress rá.
Zánkán voltak ilyen kerekesszékes táborok ahol tanultak, tartottak sítábort is vagy kórházban készítették fel új társukat a mozgássérült életre,pl. az Országos Orvosi Rehabilitációs Intézetben.
Kezdetben nagyon fontos a gyógytorna, azt hivatásos gyógytornásszal csinálják. Aztán a mindennapi élet során eleget mozognak. Plusz rengeteg sportolási lehetőség van: úszás, lovaglás, vívás, tenisz, síelés, kajakozás, stb.
Aztán ha megtanulják, hogy öltözködjenek egyedül, hogy közlekedjenek lépcsőn, szálljanak be-ki a kocsiból egyedül vagy üljenek át az ágyra, onnantól nem kell nekik állandó segítség vagy alkalmanként járókelőket kérnek meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!