Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha valakinek beszakad a...

Ha valakinek beszakad a dobhártyája az helyre jön? Illetve a hallása is meg javul?

Figyelt kérdés
2018. aug. 27. 22:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Helyre jöhet.
2018. aug. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Viz nem erheti
2018. aug. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Helyrejön, ha nem nagy lyuk.


Engem kb. egy éve, apám úgy megcsapott, hogy nem is hallottam rá, bevérzett, kilyukadt.


Antibiotikumot írtak rá, meg sokáig nem érhette víz. Viszont, ha orrot fújtam is kijött ott a levegő...


Azt mondták, hogyha nem gyógyul be, megműtik... Szeptemberre ki is voltam írva, ez volt májusban, júniusban azt mondták várjunk...


Begyógyult maradéktalanul, nem volt szükség műtétre, mire megtették volna. Viszont érezhetően rosszabbul hallok vele.


Ha nagyon nagy a lyuk, viszont azonnal műtik és hegesen gyógyul, szóval nem játék. Az antibiotikum azért kell, állítólag, mert nehogy begyulladjon.


Amit javaslok, hogy magánorvoshoz, menj, mert állami kórházban, 3-szor mentem vissza csak azért, mert nem működött a műszer.

2018. aug. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha fújod az orrod fogd be a füled azon az oldalon.
2018. aug. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Igen, az fontos, nekem is ott jött ki a levegő.
2018. aug. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem úgy 20 éve lyukadt ki! Akkor nagyon fájt is, emlékszem. Kb. mint egy színes gombostűnek a feje, akkora lyuk lett rajta. A doki állítása szerint. Egy hétig gennyezett, amit a doki minden nap leszívott egy ügyes kis szerkezettel. És antibiotikumot kellett szednem. Aztán megbeszéltük, ha nem gyógyul be magától, akkor megműtik.(ragasztják). De hálistennek be forrt, igaz hogy heges maradt a forradás de összefort. A hallásomat nem befolyásolja, de egy éven egyszer el kell menni a fül-orr-gégére kimosatni, mert azóta nem öntisztuló az a fülem. (Ne úgy képzeld el, hogy oda nézel a fülemre, és áll benne a zsír), hanem odabent a hallojáratban beleszárad, illetve rátapad a dobhártyára. Olyankor kicsit olyan a hallásom, mintha uszodában lennék, de a kimosás után teljesen jó. A mindennapokban valóban jó, ha nem éri víz, célszerű alkohollal mosni. De, ha mégis víz érné akkor se kell b.e.f.o.s.n.i.., nem lesz gond!
2018. aug. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ameddig lyukas, addig nem érheti víz!
2018. aug. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!