Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Menjek vele holnap orvoshoz...

Menjek vele holnap orvoshoz tetanuszért?

Figyelt kérdés
Ma 8 körül történt, hogy szögbe léptem az udvaron, illetve nem léptem bele, két lábujj között ment el, csak súrolta a nagylábujjamat, keveset vérzett, inkább csak akkor, amikor kinyomogattam. Tettem rá utána fertőtlenítésként arcszeszt, mert mást nem találtam itthon. Seb egyáltalán nincs, csak amiatt piros picit, hogy rendesen megnyomkodtam. Olvastam hasonló kérdéseket a témában, de nem tudom hogy egy ekkora sérülés miatt el kell e mennem orvoshoz. Tetanuszt mostanában biztosan nem kaptam, csak a kötelezőtt 11 évesen, aminek már több mint 10 éve. Gondolkodom rajta, hogy holnap elmenjek orvoshoz, de mivel kollégista vagyok, csak az ottani kolihoz kirendelt háziorvos van délelőtt rendelési időben. Szerintetek érdemes lenne elmennem úgy hogy konkrét seb sincs, annyira minimális a horzsolás?

2018. ápr. 22. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem így felesleges, de azért majd nézegesd, hogy fut-e a piros csík, mert akkor tényleg menni kell, de erre nagyon csekély esély van.
2018. ápr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%
Menj, nem riogatásból de az egyik ismerősöm is csak megkarcolta a lábát egy rozsdás kerítés darabbal és odáig fajult, hogy levágták neki, be leszel oltva tetanusz ellen az sem árt
2018. ápr. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2-es, igazad van abból a szempontból, hogy akkor be lennék legalább oltva, de úgy tudom, a tetanuszos fertőzésnek nem sok köze van ahhoz, hogy le kellett vágni a lábát, mert előbbi valamilyen izommerevséget okoz, amit amputálással nem lehet gyógyítani. Persze ezt csak úgy olvastam, szóval neki lehet, hogy a seb fertőződött el. Lehet persze, hogy nincs igazam, látatlanban nem állapíthatom meg. :)
2018. ápr. 22. 21:38
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Jódozni kellene többször a sebet.
2018. ápr. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azom jelen pillanatban nincs :/
2018. ápr. 22. 21:49
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A piros csíknak SEMMI KÖZE NINCS a tetanuszhoz.

Én a helyedben elmennék, legalább le lenne tudva a hasonló esetekre több évig a dolog.

2018. ápr. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Beszéltem orvossal, azt mondta, hogy ilyen csekély sérülésre nem kell más, kenegessem betadine-nal, mivel csak a felső bőrréteget érintette egy kicsit.
2018. ápr. 23. 21:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!