Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Le kell vetetni a körmöt,...

Le kell vetetni a körmöt, vagy magától ledobja majd?

Figyelt kérdés

Volt egy balesetem nemrégiben, amely során egy nehéz tárgy ráesett a nagy lábujjam teljes felületére, de főleg a körömágyra. Természetesen teljes feketeség van az egész köröm alatt(egy jobb oldali kis részt kivéve) még a körömágy alatti bőrrész is vérömlenyes. A baleset óta eltelt már 1 hét, a köröm meg is emelkedett(az alsó része el is vált kicsit), viszont a nagy része még többnyire tapad.

Az lenne a kérdésem, hogy ez esetben le kell vetetni a körmöt, vagy majd az új köröm növekedésével ledobja magát a régi? Olvastam olyat, hogy a levétel azért lehet szükséges, mert arra csak ránő az új.


2017. aug. 19. 12:13
 1/3 Duenna ***** válasza:
Szerintem mutasd meg a háziorvosnak, és ha ő úgy látja, hogy ez szakorvost igényel, akkor majd beutalóval elküld a megfelelő szakrendelőbe, és ott megmondják, hogy mi a teendő. Ha le is veszik a körmöt, nem fog fájni, mert érzéstelenítő injekciót kapsz, legfeljebb utána fog fájni.
2017. aug. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Meg kellett volna fúrni frissen...
2017. aug. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia, ez attól függ.. Mutasd meg egy orvosnak, maximum leveszik, és még jobban is jársz mert nem kell többet bajlódni vele, csak lehet hogy egy kicsit fájni fog utána.
2017. aug. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!