Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bordatörés mellé hátfájás?

Bordatörés mellé hátfájás?

Figyelt kérdés

Két napja este egy rossz mozdulattól elrepedt a bordám, ezzel együtt meghúzódott a hátam. Elég szívás, ha a bordám nem fáj épp, akkor hasogat a hátam, ha mozdulnék, hogy a hátamnak jobb legyen, ropog a bordám.


Eszem a fájdalomcsillapítót, várom türelmesen, hogy teljenek a napok - de sehol a neten nem látom, hogy bordatöréstől hátfájásra is panaszkodnának az emberek.


Megnyugtató lenne tudni, hogy más is megszívta így, mint én! :)


2017. máj. 31. 09:46
 1/5 Metionin ***** válasza:
Ha ez megnyugtat nekem a bordatörés mellett koponyaalapi törésem és tö˙bb repedésem is volt egyszerre szóval konkrétan maga a létezés fájt :D
2017. jún. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szia! Én most kerestem rá ebben a témában, mert másfélhete volt balesetem es most vagyok így mint te voltál. Sorozat bordatörésem volt baloldalt, most bónuszként belyukad a hátam aludni sem tudok szinte, es ropog mint a ropi.

Neked azóta hogy alakult??? Mire lehet szamítani?

2019. jún. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jobbulást.


Nekem csak egy bordám repedt, azóta beforrt, igaz, egy hasonló mozdulattól idén tavasszal ismét megroppant - bár nem annyira, mint először.


Kb. két hét után tudtam óvatosan visszaállni a sportra. Na nem küzdősportra, mint amiben megsérültem, de ekkor óvatosan el tudtam kezdeni erősíteni a törzs izmait. 6 hétre kezdtem megint küzdeni is, majd további bő egy hónap volt, míg egyszer igazán rám estek először. Akkor már nem volt gáz.


Ha meg tudsz kérni valakit, hogy óvatosan masszírozza a hátadat, az sokat segíthet. Amit a bordakosár tartott, azt most részben - kíméletből - a hátad veszi át, nem csoda, ha fáj, görcsöl, bemerevedik.


Nekem igazából a 3. napon roppant egy hatalmasat a bordám, aztán a ropogás megszűnt. Így utólag olyan, mintha akkor került volna a helyére.


Türelem. Fájdalomcsillapító. Óvatos erősítés. Javulni fog, nem fogsz így maradni.

2019. jún. 24. 15:16
 4/5 anonim válasza:
Értem. Köszönöm szépen a válszat! Vigyázz magadra!
2019. júl. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jobbulást!
2019. júl. 18. 15:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!