Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Az milyen, mikor valakinek...

Az milyen, mikor valakinek begipszelik a lábát? Milyen érzés? Mennyire rossz és miért?

Figyelt kérdés

Csak érdekel, ezért kérdezem, nekem még semmim nem volt gipszelve soha.

Csak valakit láttam így az utcán és érdekelni kezdett a dolog :D



2017. máj. 27. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Elég pocsék. Én anno három vagy négy hónapig voltam combig érő gipszben és fhu.. Szorít és viszket mint állat, meg azért ahogy gyógyul a törés, fáj is rendesen. Meg ha combig érőt kapsz, akkor nem tudod behajlítani a lábad és kb csak úgy tudsz járni, hogy a csípődet emeled meg amikor lépsz. Elég fárasztó...De az talán még rosszabb, amikor leveszik. A hosszú idő alatt nem használod az izmaidat, ezért az egész lábad elsorvad és feleolyan vastag lesz, mint volt. Főleg, ha amúgy sportolsz vagy ilyesmi, utána nagyon szembeszökő a különbség. De nem csak küllemre hanem erőre is, el sem bírja a testsúlyodat, mankóval meg járókerettel tudsz csak közlekedni és hónapokig rehabra meg gyógytornára kell járni. Újra meg kell tanulni használni a lábadat. Nekem az volt a leggyötrelmesebb, szinte jobban fájt, mint a törés maga. A másik kellemetlen dolog, hogy a gipsz alatt megerősödik a szőr. Szőke létemre olyan fekete szőr nőtt rajta, mint valami ősembernek...
2017. máj. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Orsolya19890429 válasza:
89%
Hidd el nagyon rosz kellemetlen erzes. Nekem most van gipszelve terdig mert eltort a labfejem. Nem tudsz sehova menni nem tudsz magadtol semit se csinalni pl. Furdes oltozes stb. Vigyazz nagyon magadra hogy soha ne keruljon rad gipsz.
2017. máj. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, melyik testrészedet. A láb rosszabb, mint a kéz. Nekem felkargipszem volt. Kibírható. Az öltözködés volt szívás. Maga a gipszelés nem volt rossz érzés.

Kénytelen voltam bal kézzel megtanulni ebédet enni. Persze mivel 14 voltam, ezért anyámék sokat segítettek, pl. felvágták a húst, nekem csak meg kellett ennem villával. A kenyeremet meg megkenték. (Igaz, akkoriban még máskor is anyám csinálta a reggelimet és a vacsorámat.)

2017. jún. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Erdekes erzes...a gipsz ahogy szarad hot ad le...velem a doki sokat hulyeskedett, igy eszre sem vettem jol, es befejezte a gipszelest. Maga a gipszeles nem volt rossz, ellenben elotte megranotta a labfejm...hat az fajt....
2017. nov. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!