Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hasonló derékfájással küszködö...

Hasonló derékfájással küszködött már valaki?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, kb. 4 hete edzőteremben valószínű megerőltettem a derekam (nagy súlyos guggolásokat, felhúzásokat végzek), és másnap annyira fájt a derekam, hogy dolgozni se tudtam. Pár nap alatt enyhült a fájdalom, majd kb. 1 hét múlva edzés után nyújtottam a derekam, valószínű túl erősen, és éreztem egy roppanó hangot. Mindez a derekam bal oldalában. Másnap szintén nem bírtam dolgozni, annyira fájt.

És ez állandóan kiújul, mert nem pihentetem eleget.

Valakinek volt hasonló panasza?


2016. nov. 8. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Pedig pihentetned kéne,mert így teljesen tönkre teszed a gerincedet és igen hamar kopás, sérv alakul ki (ha már nincsen). A súlyemelők nem véletlenül használnak ővet. Egyébként van edző aki elmondja, hogy hogyan végezd úgy az emeléseket,hogy minél kevesebb legyen a sérülés, gerincterhelés?
2016. nov. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A felhúzások nagyon nagy terhet raknak a gerinc ágyéki szakaszára. Javaslom, menj el orvoshoz, utaltasd be magad MR-re, hogy kiderüljön, mi van, és addig ne terheld a gerinced alsó részét.


(egy csontkovács)

2016. nov. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az edzőteremben nyilván van denevérpad (gerincnyújtó vagy gravitációs pad), használd azt. Mellesleg menj el orvoshoz, mert ez már porckorongsérvre utal
2016. nov. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!