Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Baj, ha egy napra leveszem a...

Baj, ha egy napra leveszem a gipszet?

Figyelt kérdés

Május 28.-án eltörtem a kezem a csuklóm körül, és hétfőn(jún.6-án) lesz a ballagásom,és arra gondoltam, hogy arra az egy napra levenném, hogy ne gipszestül-kötésestül jelenjek meg az ünnepségen, de másnap viszont visszatenném.(mielőtt valaki beszólna, hogy hogyan raknám vissza , akkor: vissza lehet tenni könnyen,nem szeretnék magyarázkodni, ez már egy külön történet).

Szóval: nagy baj lenne ha arra az egy napra levenném a gipszet?



2016. jún. 1. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
igen, nagy baj lenne. rossz mozdulat, elmozdulnak a csontvégek, és az csak adalék, hogy ha visszarakod, rosszul forrhat össze, de valószínűbb, hogy kórház lesz a vége és műtét... és akár trombózis is lehet belőle.
2016. jún. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És az jelent valamit ha most nem fáj, max ha megnyomom. Semmilyen lehetőség sincs arra hogy levegyem?
2016. jún. 1. 12:22
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd le!!!
2016. jún. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
5. -es osztálytábor előtt osztálytársam valamikor eltörte a kezét, tábor előtt szedték le neki nem tudom mennyivel, nagyon rövid idővel, és akkor ott még mondta az orvosnál az anyja, hogy "de jó, és a táborra pont lekerül a gipsz!" Doki meghallotta, hogy táborba megy, és azonnal rakott föl neki új gipszet. Szóval szerintem se vedd le, jó, mondjuk a táborban focizás van, meg különféle játékfeladatok, a ballagás közben meg vonultok meg ültök, de nem véletlenül vannak az orvosi előírások, hogy meddig kell rajta lenni. Meg másik volt osztálytársamnak meg középsuliban eltört a lába , és valamiért már mikor jóideje gipszet hordott, egyszercsak el kezdett neki fájni a lába, azt már passzolom, mitől, szerintem ő nem szedte le, meg nem is nagyon ugrált; neki járógipsze volt amúgy. Szerintem inkább ne vedd le, meg is lökheti valaki a kezedet véletlenül, az nem feltétlenül szerencsés.
2016. jún. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

nem fáj, mert tartja a gipsz. Nem tartaná, fájna. Fájni is fog majd, ha nem lesz rajta.


jövő héten már talán lesz annyra rendben, hogy nem kell felkötve tartanod... de hidd el, magadtól is úgy fogod tartani, mintha a nyakadba lenne akasztva, mert lógatni is fáj...


én csuklótöréssel lagziba mentem. így is fel lehet rendesen öltözni. ez ne legyen gond.

2016. jún. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5. -es osztálytábor előtt osztálytársam valamikor eltörte a kezét, tábor előtt szedték le neki nem tudom mennyivel, nagyon rövid idővel, és akkor ott még mondta az orvosnál az anyja, hogy "de jó, és a táborra pont lekerül a gipsz!" Doki meghallotta, hogy táborba megy, és azonnal rakott föl neki új gipszet. Szóval szerintem se vedd le, jó, mondjuk a táborban focizás van, meg különféle játékfeladatok, a ballagás közben meg vonultok meg ültök, de nem véletlenül vannak az orvosi előírások, hogy meddig kell rajta lenni. Meg másik volt osztálytársamnak meg középsuliban eltört a lába , és valamiért már mikor jóideje gipszet hordott, egyszercsak el kezdett neki fájni a lába, azt már passzolom, mitől, szerintem ő nem szedte le, meg nem is nagyon ugrált; neki járógipsze volt amúgy. Szerintem inkább ne vedd le, meg is lökheti valaki a kezedet véletlenül, az nem feltétlenül szerencsés.
2016. jún. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
12.44-es és 12.46-os vagyok, beakadt a gép, és nagyon sokszor rákattintottam a küldésre, valszeg azért küldte el kétszer.
2016. jún. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
pedig már majdnem biztos voltam benne, hogy leveszem arra az egy napra... hát nem fogom.:( most elég rosszul érzem magam emiatt, de ballagás ide vagy oda, nem kockáztatom az egészségem...
2016. jún. 1. 14:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha egy rendesen használható kezet akarsz akkor ne vedd le. Most egy nap miatt akarod utána kb. egész életedre elrontani a csuklódat? Megéri?
2016. jún. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!