Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Levehetem-e a gipszes kötést...

Levehetem-e a gipszes kötést az ujjamról?

Figyelt kérdés
Egy hete eltörött a mutatóujjam, és ma lett begipszelve. Levehetem-e egy-két hét múlva ezt a kötést anélkül hogy bajom lenne az ujjamnak?

2016. máj. 27. 13:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Persze, vedd le már ma! Azért tegyél rá egy ragtapaszt, meg kérd meg anyukádat, hogy puszilja meg, gipszre semmi szükség!


Mit mondott az orvos, meddig kell rajtad lennie a gipsznek? Mikorra kell visszamenned? Szerinted csak simán leveheted, amikor kedved szottyan?

2016. máj. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem veheted le, gondolom vissza kell menned majd kontrollra és majd ott leveszik, ha már összeforrt a csont.
2016. máj. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha azt akarod, hogy "jó" legyen utána az ujjad akkor csak azután vetesd le az orvossal (és akkor se magadnak) amikor az orvos szerint sem kell tovább. Ha meg azt akarod, hogy innen kezdve életed végéig legyen egy rossz (esetleg görbe, nem teljesen működő stb.) ujjad akkor akár már most leveheted, tök mindegy neki az, hogy 1 hétig van még rajta vagy sem.


Nem véletlenül találták ki a gipszelést. Lehet, hogy kéynelmetlen de az még kényelmetlenebb lesz ha esetleg örökre lebénul az ujjad.

2016. máj. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!