Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Menjek ügyeletre?!

Menjek ügyeletre?!

Figyelt kérdés
Pár napja nagyon csúnyán feltörte a cipő a sarkam. Lett rajta egy kb fél centi széles, 3-4 centi hosszú seb. Levált a bőr is, eléggé fáj, piris, duzzadt körülötte, de egy tenyérnyi foltban már a bokâm, lábszáram is fáj, vörös, meleg (nincs piros csík, csak egybefüggő piros duzzanat). Gondolom elfertőződött. Menjek vele ügyeletre vagy hétfőig nem lesz komoly baj? Nem szívesen mennék egy feltört sarok miatt ügyeletre.

2016. ápr. 16. 07:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben elmennék gyógyszertárba és megkérdezném, hogy van-e rá valamilyen fertőtlenítő. Ha az sem segít akkor gondolkodnék az orvoson.
2016. ápr. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Betadinnal kezeltem tegnap, de nem sokat változott.
2016. ápr. 16. 07:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha már a bokád, lábszárad is fáj és vörös, meleg, akkor menj el ügyeletre, ezzel nem várnék hétfőig.
2016. ápr. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Felhívtam a kerületi ügyeletet, azt mondták ez előfordulhat, jegeljem a duzzanatot, polcoljam fel a lábam, a sebet meg betadinnal kezeljem. Ha belázasodnék vagy gennyedzeni kezdene, akkor menjek. Szóval most jegelek-betadinozok, talán-talán egy fokkal jobb, mint tegnap volt, csak irtózatosan viszket a seb.
2016. ápr. 16. 10:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!