Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Gipsz súlyát mennyire érezni?

Gipsz súlyát mennyire érezni?

Figyelt kérdés

Hagyományos gipszre gondolok, ha a lábadon van térdig, akkor mennyire lehet érezni járás közben, hogy nehéz? Nagyon rossz?


(Csak kíváncsiságból kérdezem, még egyszer sem volt gipszem.)



2015. szept. 28. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:
egyszer gipszelték be a lábamat mivel eltörtem a nagyujjamat pénteken, szombaton reggel gipszelték annyira zavart, hogy vasárnap este levettem amikor a pap arról prédikált, hogy kelj fel és járj, nos felkeltem és jártam, kedden elmentem egy másik dokihoz akinek nem mondtam semmit, hogy voltam már kivizsgáláson, még 1x röntgen és nem volt eltörve csak zúzódások ugyh. igy jártam :) amugy nagyon észrevenni a külömbséget vagy 100 kg is tűnik a másik lábad meg pehely, a legrosszabb aludni volt nekem benne
2015. szept. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A hagyományos dög nehéz, ha csak lehet és ajánlott is könnyített gipszet vegyél.
2015. szept. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bár kívánom, ne legyen rá szűkséged!
2015. szept. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem válaszolókkal ellentétben én nem igazán éreztem a súlyát már kezdetben sem, idővel pedig teljesen hozzászoktam :)
2015. szept. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hány kiló lehet egy ilyen járógipsz? Átlagos felnőttekre gondolok, nem gyerekekre.
2015. szept. 28. 18:28
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 hétig volt fekvőgipszem, abból két hét körbe gipsz volt. Az nagyon rossz volt, nagyon zavart. Utána a járógipszet kb. egy hét alatt megszoktam. Addig nehéz volt, de teljesen hozzászoktam, úgyhogy már nem zavart. Az volt csak megint furcsa, amikor levették, hirtelen tök könnyű lett a lábam.

Az én gipszem kb. 5-6 kiló lehetett, 19 éves voltam akkor.

2015. szept. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Én lemértem az enyémet, két kiló volt. Az emberek általában sokkal nehezebbnek hiszik, pedig ha megszárad, csak annyit nyom, mint a gipszpólyák és a sarok.
2015. szept. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én sem emlékszem arra, hogy a súlyát különösebben érezni lehetett volna. Még hetedikes voltam, tehát gyerek, mikor eltört a lábam, a nyári szünet felét gipszben töltöttem, de mentem vele mindenhová meg csináltam mindent begipszelt lábbal is. És nem könnyített gipsz volt, hanem a normál.
2015. szept. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!