Igaz, hogy ha mézet kenek egy sebre vagy sérülésre, akkor 3-szor gyorsabban gyógyul?
A méz külsőleg is használható: vékony rétegben alkalmazva a lassan gyúgyuló kisebb sebeket és a kiszáradt, repedezett ajkakat hatékonyan kezelhetjük vele.
Ha tehát egy sebet a keletkezését követő néhány napon belül mézzel kitisztítunk, akkor valószínűleg nem lesz szükségünk sem fájdalomcsillapítóra, sem antibiotikumra.
A mézet fából készült lapátkával vigyük fel a bőrre egy milliméter vastagon, majd takarjuk le gézzel vagy egy káposztalevéllel. A pakolást 6-12 óránként cseréljük, és ilyenkor töröljük le a seb felületéről a váladékot. Kisebb sebeknél elegendő egy vékonyabb réteg méz, amelyet hagyhatunk a levegőn megszáradni. A méz azonban nem teljesen steril, a veszélytelen mikroorganizmusokon kívül vannak benne olyan spórák, amelyek csecsemőknél veszélyes hasmenést válthatnak ki, és a bioméz sem biztos, hogy teljesen mentes a vegyszerektől.
Szerintem nem a legjobb ötlet a méz, már csak azért mert ismertem 1-2 méz termelőt akik már akkor jöttek az idei akác mézzel, amikor még az nem is virágzott:))) Ki tudja mi van benne.
Ha csak zuzodás akkor arra a fekete nadálytő tintura a legjobb, iszonyat gyorsan hat, de nem igazán lehet kapni, én is csináltatni szoktam. Gyulladásokra még as kövi rózsa is kiprobálható, igénytelen nővény, otthon is termelhető. Ha a hámréteg sérült arra körömvirág kenőcs, saját tapasztalatom szerint kb. fele annyi idő alatt nő vissza a hámréteg. Ha nyílt a seb, akkor arra mindenképpen valami fertötlenitő kell, a betadin szerintem olcsó és hatékony megoldás.
Azért a méztermelők általában egész évben árulnak, mert eleget termelnek, hogy a következő "termésig" legyen raktáruk (inkább az jellemző, hogy a kevésbé népszerű típusaik fogynak ki és az 1-2 alaptípusból egész évben van).
Sebbe semmilyen szerves, bacis dolgot nem szabad tenni, se tejfölt, se mézet, se semmit. Ezek általában nép gyógymódok, amelyek azon alapulnak, hogy 1-2 "csodaszerrel" próbáltak mindent gyógyítani, illetve hogy tünetileg ezek néha kellemesek - pl. a tejföl nagyon kellemesen hűsít, csak közben befertőzhet.
A Betadine jó is, nem is drága, alapvető eszköz az otthoni készletben a kötszer mellett.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!