Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Égési hólyag kezelése?

Égési hólyag kezelése?

Figyelt kérdés

Megégettem magamat, egy fél centis hólyag lett a kezemen.

Átolvastam néhány oldalt, de ellenkező véleményeket olvastam. Szabad hintőporozni, bekötni, zsírosabb hámosító kenőccsel kenni, kiszúrni, vagy ki fog fakadni magától is?

Hogyan kezeljem?



2015. máj. 8. 16:02
 1/4 A kérdező kommentje:
ja és menjek vele orvoshoz, vagy ne?
2015. máj. 8. 16:03
 2/4 anonim ***** válasza:
Fél centis hólyaggal felesleges orvoshoz menni, égés után gondolom hűtötted, ennyi elég, tegyél rá steril gézt 1-2 napig, majd a kéz alatt szépen leapad a hólyag és rendbejön pár nap alatt. Semmit nem kell rátenni, főleg nem hintőport, vagy zsíros krémet. Majd ha kifakad a hólyag és kicsit sebes lesz, akkor beszórhatod sebhintőporral (Reseptyl Urea) ez égésre is jó.
2015. máj. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

akkor szerintem sem érdemes fél centis hólyag miatt orvoshoz menni... mondjuk csak hétfőn tudnék elmenni dokihoz leghamarabb.

hintőport azért javasolták, mert szárazon tartja.

hámosító kenőcsöt pedig azért, mert gyorsítja a gyógyulást.

szívem szerint tennék rá egy kis neogranormont, aloe gélt, vagy cicaplastot, mert minden sérülésre szoktam, de ilyen hólyagom még nem volt... miért nem ajánlott bekenni?

sajnos nincs itthon gézem. sebtapasz is jó?

2015. máj. 8. 16:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Sebtapasz is jó, hiszen elég pici a hólyag, befedi az a kis géz. Nem ajánlják az orvosok, hogy hólyagos égésre bármit is kenjünk, majd ha kifakad a géz alatt, akkor beszórhatod Reseptyllel, hogy gyorsabban beszáradjon, talán a fertőzésveszély miatt nem szabad kenegetni. Amúgy egy ilyen pici hólyag hamar elmúlik, nekem sokszor van égésem főzés közben és ennél sokkal nagyobbak, csak hűteni szoktam és ha kifakad, akkor porozni.
2015. máj. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!