Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Bokaficammal menjek orvoshoz?

Bokaficammal menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés

Múlt szombaton kiment a bokám idén harmadjára. A szüleim akartak vinni orvoshoz, de jól voltam másnap így mondtam, hogy nem érzem szükségét. Azóta kímélem, fáslizzuk és gyulladascsokkento krémmel kenegetem. Eddig sárgás zöldes volt színe, most egy sötét lila folt is megjelent a bokám alatt. Nem fáj, csak most azt olvastam, hogy ilyen sérüléseknél nem mindig arányos a fájdalom a sérülés mértékével. Menjek orvoshoz? Meddig hordjam a fáslit?

14/L


2014. aug. 22. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Jézus Mária! Persze, hogy el kell menni!

Lehet, hogy elszakadt egy bokaszalagod az első alkalommal, amit azonnal műteni kellett volna, hogy megmaradjon!

Most már fújhatod! Valószínűleg ki fog járni ezentúl is, amíg meg nem erősödnek ott az izmok eléggé. ehhez viszont gyógytorna kellene (vagy balett).

2014. aug. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!:)

Idén az első két alkalommal fel tudtam állni meg azok alig fagadtak fel, ez az eddigi utolsó volt olyan, hogy fel se tudtam állni. Tavaly is háromszor ment ki.:/

2014. aug. 22. 22:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát akkor tuti ez van.

Majd írd meg, mit mondtak az orvosok, jó?

Hajrá!:)

Nekem volt térd- boka- és nagylábujjszalag sérülésem eddig, a tárdemnél 10 év alatt megerősödött (főleg a jazztánctól), a bokámat megműtötték azonnal, megvarrták a szalagokat, a nagylábujjamnál meg 11 orvos se diagnosztizálta a szalagszakadást, csak a gyógytornász 10 év múlva.. no comment.

Majd ha kell, adok infot, melyik orvos milyen és hogyan vált be, ha nem tudsz ennek a végére járni.

Budapesti vagyok, budapesti orvosokat és intézményeket tudok mondani, vidéken nem tudok segíteni.

2014. aug. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jó majd megírom!!:)

Vidéki vagyok, de köszönöm a segítséget!:)

2014. aug. 22. 22:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Szivesen!
2014. aug. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ez érdekes,nekem is elszakadt a szalag kb 5 napja,két napra rá mentem orvoshoz,mert hatalmasra dagadt és lilás,kékes színe lett néhol. nagyon fájt,egy lábon ugráltam. csak egy röntgent csináltak,mondták nem tört el,de valószínűleg elszakadt egy szalag,nem műtik ,mert van ezenkívül 6másik szalag is.fáslizzam,kenegessem,jegeljem,ne mozogjak, egy hónap múlva talán elmúlik.

most akkor mi van?? :d

2014. aug. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!