Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Eltorhetett az ujjam?

Eltorhetett az ujjam?

Figyelt kérdés
Tegnap visszahajlott elég csúnyán. Tudom mozgatni, de behajlitani egyáltalán nem, es meg kiegyenisiteni sem. Nagyon felek hogy nem csak megzuzodott vagy valami. Iszonyatosan faj, a ketszeresere dagadt. Mivel este tortent a balrset nem mentem orvoshoz, csak borogattam de maszerintem megyek az ugyeletre , de nem tudom mire szamitsak, ha eltört volna, mozgatni se tudnám nem? Szerintetek, volt már valaki hasonló cipoben?
2014. ápr. 5. 07:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Hátrahajlott ujj sokszor törik, job lenne megnézetned, akkor is ha csak zúzódás.
2014. ápr. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

" Tudom mozgatni, de behajlitani egyáltalán nem, es meg kiegyenisiteni sem. Nagyon felek hogy nem csak megzuzodott vagy valami. Iszonyatosan faj, a ketszeresere dagadt."


Ezek alapján szerintem eltört. De az is lehet hogy csak megrepedt, de biztos hogy nem zúzódás.

2014. ápr. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A jó ég tudja! Gyakran egy zúzódás ugyanolyan tüneteket okoz,mint egy törés és fordítva. Röntgen nélkül a tünetek alapján nem lehet biztosat mondani.
2014. ápr. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mivel nem lilult be es nem feketedett be, abból gondolom, hogy nem tört el
2014. ápr. 5. 08:33
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ,megyek az ugyeletre :)
2014. ápr. 5. 08:33
 6/7 anonim válasza:
Nekem is eltört és még a helyéről el is mozdult!!!
2014. ápr. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha - remélhetőleg - nincs is eltörve, akkor is alumínium sínbe szokták tenni 2-3 hétre az ujjat ilyen sérülésnél. Érdemes megröntgeneztetni mindenképpen.
2014. ápr. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!