Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Megrepedhetett az V. kézközépc...

Megrepedhetett az V. kézközépcsont?

Figyelt kérdés
Balesetre nem emlékszem, csak arra, hogy egy edzőtábor utolsó napján miután hazamentem otthon kezet mostam és mikor megnyomtam oldalt a jobb kezem éles fájdalom nyílalt bele. Nyomogatással kiteszteltem és a csuklóhoz közel egy ponton fáj a legjobban, tőle távolodva nyomástól nem annyira, de távolodva tőle egyre jobban (gondolom távolabb nyomva jobban feszül a sérülés). Az edzőtábor december 8-án volt és azóta enyhült, de most magától jön vissza. Előfordulhat, hogy csak egy gyulladás, vagy valószínűleg repedt (biztos nem törött). Google-n nem nagyon találtam rá választ.

2013. dec. 27. 00:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Így nem lehet megmondani. Hogy van-e valamilyen szerkezeti eltérés(törés,repedés)csak röntgennel lehet látni,de mindenképpen jó lenne orvosnak megmutatni. Ha a megerőltetéstől gyulladás alakult ki,az sem "csak"!
2013. dec. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
rendben köszi, majd ha lesz alkalmam elmenni orvoshoz és eszembe jut, akkor leírom ide, hogy azért ez minek a jele
2013. dec. 29. 20:00
 3/5 A kérdező kommentje:
Röntgen után kiderült, hogy a csont nem sérült, és valószínűleg a 4. és az 5. középcsont közti szalagok valamelyike megrándult, amely még akár 2 hónapig is eltarthat... Ezt csak azért írtam, hogy ilyen tünetekre ez egy lehetséges kimenet, akinek ilyen van, menjen el orvoshoz!
2014. jan. 18. 03:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen,erről van szó. A tünetek gyakran sok betegségre jellemzőek és ezt orvos,vizsgálat nélkül senki nem tudhatja!

Jobbulást neked!

2014. jan. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. jan. 19. 12:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!