Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogyan kell ellátni egy...

Hogyan kell ellátni egy terhes nőt, akit köldök alatt többször megszúrtak egy késsel? Milyen elsősegélyt kell alkalmazni? Túlélheti egyáltalán?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nagyon furcsa a kérdés, de nem vagyok se perverz, se gyilkos, csak szimplán érdekel az életmentés.

A kérdés azért is merült fel bennem, mert még régebben hallottam egy hírt, miszerint egy terhes nőt többször hasba szúrtak és meg is forgatták a méhében a kést. Nagyon ledöbbentem a hír hallatán és el sem tudtam képzelni, hogyan lehet ilyenkor megmenteni az áldozat életét.



2013. nov. 27. 17:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Ezzel laikus semmit nem tud kezdeni az égvilágon, azon kívül, hogy azonnal hívja a mentőket. A sebekre kötszert vagy tiszta ruhát szorítani. Sokk esetén sokkfektetés. Nagyon mást nem tudsz kezdeni a dologgal.
2013. nov. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
A hangsúly az időfaktoron van ebben az esetben, nem az elsősegélyen. Egy ilyen sérültön érdemben a mentő sem tud segíteni, csak időt nyer folyadékpótlással (infúziók) és szükség esetén vazoaktív szerekkel addig, amíg a nő be nem jut a műtőbe. A legnagyobb veszély az elvérzés, hiszen a méh vérellátása rendkívül bőséges. Csak a villámgyors sebészi vérzéscsillapítás mentheti meg az életét. Minden más arra megy ki, hogy a beteg túlélje az utat addig.
2014. febr. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az elsősegélynyújtó szerepe igenis nagy ebben az esetben is: segítséget kell hívni, ne hagyjuk magára a sérültet, próbáljuk megnyugtatni - megfelelő légzésre ösztönözni, kismamát mindig a bal oldalára kell fektetni a 20. terhességi héttől (mert hanyatt, ill. jobb oldalt fekvő helyzetben a magzat nyomja a vena cava-t), a hátát megtámasztva kb. 30 fokban (az újraélesztésüket is így kell végezni), meg kell próbálni a vérzést csillapítani. A túlélése elsősorban attól függ, hogy mennyire gyorsan kerül műtőasztalra.
2014. márc. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
Utolsó, légy szíves magyarázd el, hogy miért jó az, hogyha 30 fokban feltámasztok egy SOKKOS kismamát. Az egyáltalán nem számít, hogy az agya nem kap elég vért?
2014. márc. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2014. márc. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%
Értem. Periarrest állapot. Az nem egészen ugyanaz, mint hogy hasba szúrták a kismamát, ugye? :D
2014. márc. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem, de egy hajszálnyival nagyobb esélye lehet a túlélésre...
2014. márc. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A sokkos hasba szúrt kismamának radikálisan lecsökkent a keringő vértérfogata. NŐ a túlélési esélye ATTÓL, hogy 30%-ban feltámasztom a hátát ahelyett, hogy a sokkfektetés szabályai szerint laposan lefektetném (esetleg balra fordítanám a vena cava miatt 30 fokban) és felemelném a lábait, hogy legalább a fejébe több vér jusson? Úgy látszik, h te valamennyire értesz hozzá, nem támadni akarlak, csak érteni akarom. Mi az oka a feltámasztásnak? (Ezt amúgy nem is találtam meg a diasorban, csak az enyhén balra fordítást. Viszont az is benne van a diasorban, hogy a nő túlélésével van a legtöbb esélye a babának is.)
2014. márc. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Most nézem, hogy lehet, hogy félreértettelek. Ezt a hátmegtámasztást a balra fordításhoz értetted? Mert akkor mindjárt más. Én úgy értelmeztem, hogy azt mondod, hogy a fejét és a hátát kell felemelni, mint egy nehezen lélegzőnek, 30 fokban.
2014. márc. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, egy ék alakú párnával a balra fordításhoz értettem a támasztást...
2014. márc. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!