Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Hogyan tudnám égési felületen...

Hogyan tudnám égési felületen folyton kiszáradó bőrt ápolni és puhává tenni, hogy ne repedezzen ki újra és újra?

Figyelt kérdés

Jópár éve sikerült egy 200 fokos sütő belsejébe ragadni az egyik ujjam felső felével. Kb. megsült rajta a bőr, ami egy kis dörzsölésre lepergett róla. Az érzés feledhetetlen volt.


Évekkel később azt vettem észre, hogy nem gyógyult meg teljesen jól, ugyanis a felső bőrréteg mindig kiszárad és le lehet szedegetni róla, mint egy napégés után a hámlást. Ilyenkor kicsit viszket és száraz tapintású, ami nem kellemes.


Van-e valami ötletetek kenőcsre, amivel ezen lehetne segíteni. Bőrgyógyászon kívül javasoltok valami megoldást?


Köszi



2013. okt. 28. 13:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Sürgősen fordulj orvoshoz. Ő meg tudja mondani a pontos receptet. Nekem is volt ilyen problémám 6 éves koromban és anyukám körömvirágos és olivabogyós krémmel, valamint testápolóval kente be és pár hét múlva elmúlt.
2013. okt. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A sürgőssel már elkéstem pár évet. :)
2013. okt. 28. 16:27
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia!Aloe vera alapú hidratáló krémet lenne érdemes kipróbálnod. Jobbulást!
2013. okt. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!