Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lábujj gyulladás de miért?

Lábujj gyulladás de miért?

Figyelt kérdés
Néhány évvel ezelőtt be volt nőve a körmöm és meg is műtettem egy Szentesi dokinál állítólag ez az egyik specialitása (nyilván van aki tudja kiről van szó). A probléma nagyja meg is oldódott mindkét nagylábujjam szépen helyre állt és azóta nagyon odafigyelek a vágásukra. A probléma csak az hogy a jobboldali úgy kb fél évente egyszer begyullad de nem a körömtől (mert az jó)hanem közvetlenül ahol a köröm indul alul . Én dúckötést szoktam rá rakni aztán 1 max 2 nap után már annyira megpuhul a bőr hogy ha megnyomom "kitudom nyomni" az egészet mint valami morbid kis pattanást. A problémám igazából az hogy vajon mitől gyullad be. Én arra gyanakszom hogy a műtét előtt a gyulladás olyan komoly volt hogy emiatt elrepedt a körmöm és ez a rész még nem nőtt le és (szerintem) ha itt bejut valami por vagy valami akkor attól gyullad be a körömágy. Bocsi nem tudtam rövidebbre fogni :D A kérdésem igazából az lenne hogy szerintetek jó a feltevésem vagy valami más lehet?

2013. júl. 4. 19:12
 1/4 anonim válasza:
Lehetséges,...majdnem hasonló problémám volt, de egy természetgyógyász barátom azt javasolta, hogy a körmöm közepén V alakban vágja be, és így könnyebben kiegyenesedik a köröm, és lenő a körömágy, megoldva így a problémát. Megkérdezheted a bőrgyógyászt is, nem kaptál el valami gombát vagy valami fertőzést ami kiprovokálja ezt a helyzetet,...Javulást !
2013. júl. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

és fájt neked mikor a benőtt körmödet kivágták? én a sebészetre mentem vele és egyből mikor felültem a vizsgálóágyra a főnővér fölém állt szikével, 'no hogy döntsek de még ma mit akarok mert nincs idejük?' itt sokkot kaptam és inkább hazajöttem, de nem hiszem ez a dolog megoldódik magától.

nem lehet hogy neked valami ott nem sikerült jól?

2013. júl. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A műtét hibátlan volt :D annyi lidokaint kapsz hogy nem érzel semmit bár mikor kiment belőle az érzéstelenítő az rohadtul fájt. Gombás fertőzés ki van zárva meg mint mondtam már nincs benőve csak a gyulladás miatt elhalt a körmöm és az a rész még nem nőtt le.
2013. júl. 19. 11:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak! Ez a V alakban bevágás hülyeség. A köröm nem befele nő, hanem egyenesen. Ha bevágod V alakban, akkor egy V alak lesz ott, nem megy össze. Szerintem is valami van ott, ahogy leírtad, lehet, hogy érzékenyebb a lábujjad ott.
2013. dec. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!