Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Lehet máshogy kellett volna...

Lehet máshogy kellett volna kezelniük a térdsérülésemet?

Figyelt kérdés

1 hónapja egy rossz mozdulat, esés miatt a térdem "kiment" - bementünk ügyeletre, azt mondták zúzódás. Mondták, h pihentessem, jegeljem, Flector, fájdalomcsillapító, és ha 4 nap múlva nem jobb, menjek vissza...nem foglalkoztak sokat vele, így nem is mentem vissza 4 nap múlva, végülis vmennyit javult...háziorvos csak táppénzre írt ki, meg sem nézte a lábam...

Most 4 hét után kezd lemenni a duzzanat igazán a lábamról, még mindig nem hajlik rendesen, de azért érzem, h javul lassanként, csak most olvasgattam, és ilyeneket látok, h térdleszívás, gyógytorna, térdrögzítőt felírnak (én is hordtam, először fáslit, aztán most vettem jobbat, rögzítőt, de ezt sem mondta senki...). Lehet jobban utána kellett volna mennem és akkor már nem bicegve sétálgatnék, és esetleg biciklizni is tudnék már????



2013. jún. 4. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Na itt a gond. Ha duzzanat van akkor azt le kell belőle szívni mert a térdben ez nagyon kényes dolog tud lenni.

Nekem is ment már ki egyszer a térdem egy rossz mozdulat miatt. Akkor én magam tettem vissza a helyére, fájt is, de azonnal csináltam mert olvastam valahol hogy ha ilyen van minél előbb tegyük ezt, mert másképp komolyabb gondok lehetnek. És mivel akkor ezt tettem, akkor jobb lett valamivel, de biztonság kedvéért elmentem dokihoz, ő megnézte és mondta hogy ha nincs nagyon beduzzadva és nem gyűlik be benne folyadék akkor 1-2 hét és rendbe fog jönni.

Egyik haveromnak begyűlt folyadék a térdébe ő neki az orvos leszívta aztán 3 naponta kellett visszamennie hogy ránézzenek, ha újra begyűlt volna akkor műtét. De mivel nem volt gond így helyre állt neki.

Szóval beszélj a háziorvosoddal komolyan és utaljon be egy olyan orvoshoz aki csinál is vele valamit. Mert ez nem játék.

2013. jún. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"ha 4 nap múlva nem jobb, menjek vissza...nem foglalkoztak sokat vele, így nem is mentem vissza 4 nap múlva"


Ha hiába mondták, hogy menj vissza négy nap múlva, te meg inkább nem mentél, akkor itt TE vagy a hibás.

2013. jún. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A duzzanat és a folyadékgyülem két különböző dolog. Azt lehet leszívni ami az ízületben van. A leírásodból nem derül ki, hogy nálad mi volt.

Ha nem hajlik rendesen a térded, akkor kellene a gyógytorna. A térd körüli izmokat is meg kellene erősíteni.

2013. jún. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

nekem az, h 4 nap múlva ha nem jobb, menjek vissza, azt jelentette, h ha semmi javulást nem tapasztalok, vagy rosszabb lesz, akkor menjek vissza...ezért nem mentem vissza, mert jobbnak jobb lett, attól függetlenül, h nem annyival, amennyire számítottam. am meg, mikor minden orovsnál azt érzi az ember, h a beteg csak nyűg, és mindig úgy kezelnek, mintha semmiség lenne, amivel megkeressük őket, akkor sztem nem kellene csodálkozni, h az embernek nincs kedve visszamenni, inkább elhiszi, h nincs komoly baja....szóval nem hiszem, h én lennék a hibás, azért mert az orvos nem tud renden tájékoztatást adni....életemben először volt ilyesmi problémám, honnan tudhatnám, milyen tüneteknél, mit kell csinálni....

a másik két válaszadónak köszi

2013. jún. 4. 21:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Értem az elkeseredettségedet, teljesen igazad van. Amit tanulj meg (én is csak évek után fogadtam el, jöttem rá), hogy ha érzed, hogy az adott doki nem szimpi, szakmailag vagy emberileg nem megfelelő, keress egy másikat, és ne sikkadjon el a dolog. A leírásból nekem az jön le, hogy ez egy komolyabb sérülés lehet, akár szalagszakadás is, vagy meniscus. Nekem is hasonló tüneteim voltak a szalagszakadásnál, rögzítőben tudtam járni, de ettől még hajlításnál gondjaim voltak. Úgyhogy a helyedben megkeresnék egy normális, hozzáértő orvost, traumatológust vagy sportsebészt lehetőleg, és NEM az SZTK-ban randomra, hanem utánanéznék. Ez nem játék, a későbbiekben az instabilitás miatt komolyabb porckopás és további sérülés is létrejöhet.
2013. jún. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!