Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Elestem. Térd dagadás, boka...

Elestem. Térd dagadás, boka dagadás. Tanácsok?

Figyelt kérdés

Elestem motorral. Beütöttem a lábam. Még a helyszínen feldagadt a bokám, a térdem belső része, a vádlim olyan mintha lufi lenne. Kék zöld az egész lábam térdtől lefelé. Zsibbad a térdem. Egyből nem mentem dokihoz..volt még egy 5 órás hazautam, és csak reggel mentem a sürgősségire.. ahol megröntgeneztek, azt mondta a doki, h nincs törés. Megnyomkodta két helyen a térdem és mondta a doki, h nincs szalag sérülésem. Nem tudom behajlítani a lábam..csak 90 fokig. Erre azt mondta a Dr, mert annyira bevan dagadva a lábam és az most normális hogy nem tudom hajlítgatni.

Amikor felállok nyomást érzek, mintha végig menne valami a làbamon, mintha szétakarna durrani a lufi lábam..kell várnom olyan 10 percet mire ránehezedek és úgy tudok menni fájdalom nélkül..

Mennyi ideig marad feldagadva a lábam? Menjek másik orvoshoz is? Vagy megnézessem mr-rel?

Jegelem, felpolcolom, lioton géllel kenem.


aug. 20. 13:39
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem amint tudsz menj el masik orvoshoz. persze biztos nagyot estel es nagyon be van dagadva de biztonsag kedveert en elmennek mashoz.
aug. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Honapokig is tarthat. A jegeles stb. fontos, az is, hogy ne eroltesd! Amint elmulik a dagadas, megint be tudod majd hajlitani.
aug. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Most felesleges lenne az MR, mert amíg a dagadás le nem megy, addig úgysem fognak invazív kezelést alkalmazni.
aug. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És az ultrahang?
aug. 20. 14:31
 5/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem értem miért akarsz mindenáron valamilyen vizsgálatot, ha az orvos nem javasolta? Mivel lennél előrébb? Kiderül, hogy van folyadék és gyulladás a térdedben, de ez eddig is így volt.
aug. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekem csak az fura, hogy két ponton megnyomta a térdem és megállapította, hogy nincs szalag probléma.. a bokámat meg se nézte.
aug. 20. 14:44
 7/10 A kérdező kommentje:
A röntgen még nem mutat ki semmilyen szalag problémát..csak törést.
aug. 20. 14:45
 8/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hát ha lenne is, egyelőre nem lenne más a terápia. De ahogy gondolod,menj akkor másik orvoshoz.
aug. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
voltam mr-en és nem kizáró ok a láb dagasás, duzzanat
aug. 23. 00:11
 10/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Mert ki mondta, hogy az?
aug. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!