Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Kaphatok nikotinmérgezést...

Kaphatok nikotinmérgezést véletlen készült vizes oldat bőrre kerülése miatt?

Figyelt kérdés
Kint maradt a teraszon a hamus edényem, ami egy kis befőttesüveg, és az elmúlt napok esőzése miatt már napok óta ott áztak benne a csikkek. Szóval tömény nikotinos oldat lehetett benne. Ehhez képest sikerült valahogy a ma nálunk szórakozó társaságnak telenyomnia csikkekkel és majdnem kigyulladt, büdösen füstölt, úgyhogy leöntöttem megint vízzel, majd egy nejlonzacskóba átöntöttem az egészet, hogy kidobjam. Undorító szaga volt, viszont közben ahogy próbáltam az üvegből kiszórni, és amíg a zacskót bekötöttem, bőven jutott a kezemre is a nikotinos bűzös fekete trutyiból. Egy percig volt a bőrömön maximum,utána kezet mostam. Most viszont azzal riogatnak itt a többiek, hogy bőrön keresztül is felszívódik a nikotin, és ettől mérgezést kaphatok, kesztyűben kellett volna eltakarítanom a cuccot. Tényleg lehet ettől bajom? Már ittam egy kis alkoholt úgyhogy szédülök és a szívem is hevesebben ver, de lehet csak bepánikoltattak. :)
júl. 26. 22:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Én is dohányzom 10+ éve már egy párszor takarítottam el ilyesmit, történtek hasonló balesetek, de sosem lett semmi bajom. Nyilván alapos kézmosás követi, de az gondolom magától értetődő!
júl. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Rövid bőrkontaktus esetén alacsony a nikotinmérgezés kockázata. Ha alaposan kezet mostál, nem valószínű, hogy probléma lesz. Ha súlyos tüneteket észlelsz, fordulj orvoshoz.
aug. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!