Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mit tudok tenni, hogy jobb...

Mit tudok tenni, hogy jobb legyen, ha begörcsölt a vádlim alsó része, a bokám magasságától kezdve fölfelé a vádlim kiugró része felé?

Figyelt kérdés

A klasszikus vádligörcsöt jól ismerem sajnos, álmomból is sokszor keltett már sajnos föl és a talpgörcsöt is jól ismerem úszásról és jógáról.


Talpgörcs esetén tudom, hogy az ellenkező irányba húzás segít, sima vádligörcsnél nem is tudom már, mit szoktam csinálni, talán épp lábfejet mozgatva masszírozni, viszont az mindig a vádli felső, külső része volt, ilyen még sosem volt, hogy lentről jött volna felfelé...


Volt, aki azt mondta, hogy támaszkodva nyomjam le a sarkam, így nyújtva a vádlimat, de szerintem ez nem tesz jót, és csak jobban fáj...


Ha rázogatom, masszírozom, nyomkodom, jobb, de nem tudom, hogy nem csinalok-e rosszat...


Félelmetes, hogy mintha azzal fenyegetne ez az alulról felfelé jövő görcs, hogy begörcsöli a teljes vádlimat...


Tisztában vagyok azzal, hogy maga a görcs szinte egyenlő a félelemmel, oxigénhiány, oda kell oxigént lélegezni, de ez a görcsölési fenyegetés érzése csak újabb félelmeket okoz, hogy tán elaludni sem merek, mert annál szörnyűbb kevés van, amikor a vádligörcs ébreszt... Olyankor sosem tudom, hogy csak álmodom a teljes torokból üvöltést vagy tényleg üvöltök is...


Vmi azt súgja, hogy a meleg zuhany jót fog tenni...


Voltarent rögtön kentem rá, van Traumil kenőcsöm is, nem tudom, ismeritek-e és használna-e most...


Egyáltalán mit tehetek ilyen alulról fölfelé jövő vádligörcs ellen a megszüntetése érdekében...?



júl. 24. 22:50
 1/7 A kérdező kommentje:
Bekentem Trauemeelal a meleg zuhany után, ami tényleg jót tett neki (miközben más épp jeget javasolt - görcsre jég...? Nem hiszem, hogy segítene, a meleg borogatás logikusabban hangzik...), jól bele is masszíroztam és úgy mentem aludni, szerencsére nem keltett föl és hagyott aludni, sőt, ébredés után rögtön ezt néztem, hogy hogy van, és sokkal kevésbé görcsöl és fáj már, szinte alig, de azért még mindig, szóval érdekelnek a válaszok, hogy mi tesz jót és mi ellenjavalt!
júl. 25. 05:57
 2/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azért kíváncsi lennék arra, hogy hogyan lehet odalélegezni oxigént, ahol a görcs van. Nekem csak az válik be ilyenkor, ha ráállok, rázogatom a lábam, mozgatom a lábfejem.
júl. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én egyszerűen rállok a lábamra és a terheléstöl minden görcs elmúlik.
júl. 25. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2.: ez ilyen jógás mondás, hogy gondolunk vmire és odalélegzünk, így értettem, ilyen spirituálisan... :)
júl. 25. 19:41
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ja, értem, az más.
júl. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Magnézium...?
aug. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezt más is mondta már, lehet benne igazság!
aug. 24. 11:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!