Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ez normális? Mit tegyek?...

Ez normális? Mit tegyek? Járjak jobban utána vagy lesz ami lesz alapon várjam a műtétet?

Figyelt kérdés

Nagyon röviden: fél éve volt egy spontán térdficamom, aminek a következtében teljesen elszakadt az egyik térdszalagom (nem keresztszalag!) és műteni fognak khmm ősszel. De ezen kívül az MR kimutatott még 3 másik problémát is a térdemben, ami ugyan nem igényel műtétet, de a szalagszakadással együtt összesen olyan hatással van a lábamra, hogy azóta is sántítok, és olykor kimozdul a térdem. Ezekre bizonyos helyeken (háziorvos) azt mondják, hogy pszichés, beképzelem és szedjek nyugtatókat.

Hónapok óta gyógytornázom (részben privát, részben tb, de ugyanaz a gyógytornász). A combizmom a 4-5 hónappal ezelőttihez képest erős, de messze nem olyan, mint régen.

Viszont ami aggaszt.

Februárban első térdorvosi vizsgálaton (igen akkorra jutottam..) azt mondták, hogy a hajlítással ne foglalkozzam, azt műtéttel lehet korrigálni és nyújtanom kellett, mert nem tudtam lazán kiegyenesíteni a lábamat pl. ágyon fekve és megmondta az orvos, hogy enélkül nincs semmilyen műtét.

A nyújtógyakorlatokkal kb 2 hét alatt meg is lett az eredmény, azóta sincs ezzel gond. Közben jeleztem gyógytornásznak, hogy egyre kevésbé hajlik. Az addigi 110 fok beállt 90 fokra. “Azt majd műtéttel korrigálják. A combizmot és a nyújtást kell erősíteni” 1,5-2 hónappal később miután az MR felvételt is sikerült összehoznom (végül magánúton..), visszamentem akkor már szintén magánban a térdszakorvoshoz és akkor közölte, hogy ez a hajlítás egy műtéthez kevés, szerinte 2 max 3 hét alatt el lehet érni az eredményt. Tehát így elkezdtem erre a gyógytornát, naponta többször is nyomom egyedül is, de 1,5 hete egy mm-t nem lett jobb, mintha teljesen megakadna egyszerűen… sőt egyetlen pontban nagyon fáj hajlításkor. Pontosan ugyanott, ahol fél éve a baleset után közvetlenül véraláfutásos volt a lábam és annyira fájt, hogy egy párnát se tudtam hozzáérinteni. Ez idővel megszűnt. Viszont most a hajlítós gyakorlatok közben illetve ha intenzívebb volt, akkor akár egész nap tud fájni. És erre annyit mondott a gyógytornász, hogy biztosan csak front.. 20+ éve fáj a térdem frontokra, tudom milyen az. Ez meg egy pontban egy mozdulatsorra fáj.. és így fogalmam sincs, hogy feszegessem, ez normális így és jobb lesz vagy nagyobb kárt teszek? De tudnak majd így műteni? A térdszakorvoshoz majd csak nyár végén kell visszamennem. Gondoltam, hogy magánban megint felkeresem, de az rengeteg pénz megint :( meg ilyen lábbal minden egyes utat megszenvedek. Hiába gondolják, hogy csak megjátszom… bár úgy lenne. De akkor nem játszanám meg, hanem fognám magam és mennék dolgozni a teljes fizetésemért és nyaralni, koncertekre…. Rohadtul nem jó ez így nekem.. és aggasztanak a térdemmel kapcsolatos dolgok.


Ja és van egy duzzanat is a térdem felett, amire MR közepes mennyiségű folyadékot mutatott ki, de mindegyik térdvizsgálaton(más orvosoknál is voltam) azt írják, hogy folyadék nem tapintható. De valami mégis ott van. Egyik nap jobban fel van dagadva, másik nap kevésbé. Van, hogy alig tudok emiatt menni.. de erre se kaptam konkrét választ. 🤷🏻‍♀️ és közben én érzem szarul magam, hogy jelzem az észrevételeimet.


jún. 3. 07:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Még ha igazuk van is és pszichés... Ha mindent megteszel magadért, az meg nyilván jó irányba tereli az agyad, szóval mindenképpen hasznos foglalkozni vele :)
jún. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát a balesetem után valóban meg voltam zuhanva, ijedve, mert nagyon traumatikus élmény volt és fájt és nem tudtam akkor se konzultálni senki szakemberrel :(( Viszont orvosi segítség nélkül, gyógyszerek nélkül túl jutottam azon, amire rohadt büszke vagyok!! ;) tehát teszek a gyógyulásomért nagyon-nagyon sokat, sose voltam pszichés beteg, se depressziós, elég tisztán látom a helyzeteket most is. Ezért is aggasztanak a fent leírt FIZIKAI tünetek!! Félrekezelnek, rossz tanácsokat kapok, akkor rendkívül pipa leszek hiszen nem a kisujjamról van szó, amit so-so tudok nélkülözni.
jún. 3. 07:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!