Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Gerincmerevítő izom sérülése...

Gerincmerevítő izom sérülése sport közben kitarthat egy évig?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, erőemelő voltam, rendszeresen sportoltam, versenyre is mentem stb.

2021 szeptemberétől egyetem miatt ki kellett hagynom pár hónapot, utána járogattam edzeni, viszont túl nagy súlyt használtam. 170-be húztam fel 3x5-6-ot rögtön (a technikám jó volt), a maxom 2021 júniusában 200kg volt. Éreztem, hogy kezd fájni, de vizsgaidőszak miatt ki kellett hagynom, így elmúlt a fájdalom. Második félévben (2022 tavasza) több időm volt, így nekikezdtem ugyanúgy, hülyén, és meg is sérült a gerincmerevítő izmom májusban.

Egy helyben álltam, és zsibbadt, drasztikusan csökkent a rugalmassága, merev egész nap, fáj nagyon sokszor, kis terhelésre is olyan érzés, mintha eszméletlenül bedurranna, közben meg nagyon fáj, az ereje is jelentősen csökkent. Rendszeresen jártam és járok sportmasszőrhöz, nyújtom, hengerezem, de nem javult. Júniustól szeptemberig nem edzettem, de nem javult, aztán masszőr javaslatára elkezdtem könnyen edzeni októberben, hátha javul, és javult is.

Mint az edzésnél, a masszőrnél és a nyújtásnál is rövidtávon javul, de hosszútávon nem.

Most nem húzok fel, nem guggolok, nem nyomok fekve, próbálom nem terhelni, mégis nagyon fáj.

Van már időpontom reumatológushoz, arra várok. Voltam már egyszer, de nem éppen szakszerű kezelést kaptam (az orvos annyit mondott, "hagyd abba", a hátam meg se nézte, hozzá se ért, csak akkor volt hajlandó, amikor mondtam neki, így dzsekin keresztül megérintette), utána éppen javult, így nem mentem vissza.

Szerintetek mi lehet a probléma?

Mostanában részleges izomszakadásra gondoltam, viszont nem hiszem, hogy kitartott volna idáig, vagy 2022 nyarán meggyógyult volna 3 hónap kihagyás alatt.



2023. febr. 24. 20:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Mivel a fájdalom és az ereje jelentősen csökkent, és a mozgás korlátozott, a gerincmerevítő izom sérülése valószínűsíthető. Az izomsérülések nem minden esetben gyógyulnak gyorsan, és lehet, hogy akár egy évig is eltarthat a teljes gyógyulás.


Az is lehet, hogy a sérülés súlyosabb, mint egy részleges izomszakadás, és lehet, hogy az erőteljes terhelés vagy az edzésmódszer nem volt megfelelő a gerincmerevítő izom számára.


Az ajánlásom, hogy keress fel egy szakembert, aki képes megállapítani a pontos diagnózist és javasolni a megfelelő kezelést. Emellett, a sérült izomnak pihenésre és megfelelő ápolásra van szüksége a gyógyuláshoz.

2023. febr. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2023. febr. 25. 15:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!