Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mi a tudományos háttere...

Mi a tudományos háttere annak, hogy miért viszket időjárásváltozás esetén egy sebhely és milyen időjárásváltozás esetén viszket csak?

Figyelt kérdés

Nekem csak most ősszel kezdett el viszketni egy alig látható sebhelyem, amiről sokan el sem hiszik, hogy sebhely, pedig látható is kissé, és pláne újabban egyre gyakrabban viszket, no, meg ismerem is általánosságban a jelenséget másoktól, filmekből, de miért van ez egyáltalán? Légnyomás változás? Van összefüggés azzal is, hogy mit eszem vagy iszom és mennyit vajon? Ez végül is bőrgyógyászati kérdés.


Szakemberek és nem szakemberek véleményére is kíváncsi vagyok, csak jelölje már mindenki, kérem, hogy ki milyen helyzetből írja, amit ír, mert a saját tapasztalat is ér szerintem annyit, mint a szakmai és engem mindkettő érdekel, illetve olyanoké is, akiknek nincs saját tapasztalata, de gondolatuk netán!


Inkább kiírom ezt a kérdést, mint hogy elvakarva tegyem láthatóvá a szerencsére alig látható forradásnyomot az arcomon - így lettem én kalózképű... :(



2022. nov. 7. 11:31
 1/1 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem is csak bőrsérülések, hanem csonttörések is szokták jelezni az időjárás változását, de miért és mit jeleznek pontosan?


Most könnyű kitalálnom, hogy ősz van és megyünk a télbe és biztos szárazabb a levegő, ezért a bőröm is és ezért viszket, de miért csak a sebhelyem viszket akkor?

2022. nov. 7. 11:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!