Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Üvegszilánkba léptem átszúrta...

Üvegszilánkba léptem átszúrta a cipőmet kell e aggódnom a tetanusz miatt?

Figyelt kérdés

egy kisebb üvgeszilánkba lépteam ami átszúrta a cipőmet egy kicsit vérzett isa lábam a szúrás hején? Kell e aggódnom tetanusz fertőzés miatt?

1995.ös születésű vagyok (26 éves) Gyermekori kötelező oltásként 11 éves koromban kaptam tetanusz elleni kötelező védoltást! emlékesztető oltást azomban nem vettem fől felnőtkorban! kell e hogy orovoshoz forduljak emiatt?



2022. márc. 6. 03:00
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Ha mély a seb, és van rá esély, hogy a szilánk érintkezett a földdel, akkor nem ártana a tetanuszoltás. A Clostridium tetani baktérium spórái mindenhol ott lehetnek a talajban, és jó mélyre szúrva boldogan életre kelnek, ahol már nem éri oxigén. De nem véletlenül tetted fel a kérdést, valószínűleg igencsak aggaszt, így szerintem fordulj orvoshoz megnyugvásképp, egy Tetatox oltással ráadásul védett is leszel 5-10 évig.
2022. márc. 6. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóval értek egyet.
2022. márc. 6. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Semmi bajod nem lesz!

Ha van betadin , vagy arcszesz, tegyél rá!

2022. márc. 6. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha most beadatod, akkor újabb 10 évig nem kell aggódnod emiatt. Amúgy a sérülés jellege is meghatározó. Ha nagyon mély, szúrt sebről van szó, akkor olyan esetben is kapsz tetanuszoltást, ha amúgy 10 éven belül vakcináltak. Az oltás miatt nem kell aggódni, nem egy silány, veszélyes oltóanyagról beszélünk erőszakos marketing-hátszéllel, hanem egy meglehetősen biztonságos, hatékony oltóanyagról, amely nagyon sokáig fog védettséget biztosítani a számodra.
2022. márc. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
az oltást a háziorvosnál lehet kérni?
2022. márc. 8. 19:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen. Ad egy receptet, azt kiváltod a patikában, visszamész, és beadja.
2022. márc. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!