Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Eltört a lábam és míg fekvő...

Eltört a lábam és míg fekvő gipszben vagyok injekcióznom kell magam. Mi van ha nem teszem?

Figyelt kérdés
Az baj ha kéne injekciozzam magam de nem teszem.
2021. aug. 20. 07:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
90%

“ Nem vagyok tudatlan”


Akkor tudnád az is, hogy bead egybe írandó.


Ahogy írták, nem adod be magadnak a kikányt, nagy lesz a vérrög képződés esélye.

2021. aug. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Magamnak nem adtam volna be én se, már a látványát se bírom a tűnek, de szerencsére a párom bírja az ilyet, így ő adta be. Neked anyukáddal nagyobb szerencséd is van, hisz orvosként sokkal gyakorlotabb ebben. Itt felénk nem csak a fekvőnél, az állónál is kellett.
2021. aug. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már többen leírták, trombózist, vagy embóliát okozhat.

Egyébként én is úgy viszonyultam hozzá, mint te. Most meg január vége óta szúrom magamat. Valószínűleg csak 0,4 ml-es Clexane-t kaptál, ha jól gondolom. Ráadásul a tű is vékony. Én először meglepetten tapasztaltam, hogy az első időszakban meg sem éreztem a szúrást. Plusz maga az injekció is érezhetetlen, értem ezalatt, hogy nem csíp, nem feszít, tehát maga az oltóanyag sem okoz kellemetlenséget. Kb. 3 hónap után kezdtem érezni, hogy keményedik a bőröm, azóta van, hogy érzem a szúrást.

A betegtájékoztatóban nagyon jól le van írva, hogy kell beadni, de biztosan anyukád is szívesen segít.

2021. aug. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nekem írtak fel vérhigítót 19 évesen, akkor anyukám mindig mellettem állt, amikor beadtam. Nem értem anyukádat, hogyhogy meg sem mutatta a beadás módját, főleg elsőre és orvosként. Nekem egy kicsit fura ez. Úgyhogy nálunk elkerülni sem tudtam. Szülés után meg a férjem dekkolt mellettem, sőt hozta minden este.
2021. aug. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Anyukám akart is segíteni csak én utasítottam vissza

de én nem merem beadni magamnak azt meg hogy más adja be azt sose engedem.

Még a kórházban se akartam engedni hogy az orvos be adja az injekciót ,le kellet fogjanak hárman is.

Már mikor meg láttam a tűt az orvos kezében ki akartam menni a szobából de nem jártam sikerrel.

Szóval anyumnak se lessz könnyű dolga ha még kérem.

De remélem hogy jól fog vegzodni.

2021. aug. 20. 09:39
 16/21 anonim ***** válasza:
76%

Fel kellene nőni végre... Hány éves vagy? 5?

Egy gyerek is felfogja, hogy az oltás egy szükséges rossz dolog. Két pillanat az egész. Nem érzed, hogy mennyire kellemetlen és ostoba dolog cirkuszolni miatta?

2021. aug. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
76%
És elhitte, hogy beadtad?
2021. aug. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

16 éves vagyok.

Én nem cirkuszoklok csak azt írtam hogy félek és nem merem magamnak ,másoknak pedig nem akarom hagyni.

De még probalok meg birkózni azzal a gondolattal hogy anyum adja be .

Nem kell még kérjem anyumat mert valami ruhákat rakott be a szobámba és még látta hogy bontatlan a doboz így rájött hogy nem adtam be és azt mondta hogy ezentúl ő adja be.

2021. aug. 20. 10:06
 19/21 A kérdező kommentje:
Csak remélni tudom hogy elfelejti vagy hogy nem fog fajni
2021. aug. 20. 10:10
 20/21 anonim ***** válasza:
18%

Én allergiás lettem rá, de te biztos nem leszel az. Úgyhogy a tizediknél abba kellett hagynom, az 50 db-ból.

Így terhelnem kellett, vagyis amikor sarok került rá, akkor óvatosan használnom kellett.

De a jövőben nem lesz fájdalom, betegség sem lesz, mert a Teremtő segíteni fog az emberiségnek, hogy boldogan éljen a földön!

Mielőbbi gyógyulást neked!

2021. aug. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!