Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Egy kérdés egészségügyi...

Egy kérdés egészségügyi dolgozó(k)tól?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy tudok autót vezetni és pont nem kapcsolom be a biztonsági övet.

Az előttem lévő autó hirtelen lefékez, én pedig nem tartom be a követési távolságot.

Baleset történik, lefejelem a kormányt. Mivel alacsony vagyok az orrom fogja fel az ütést/csapódást nem pedig a homlokom.

Szóval ebben az esetben fel tud csúszni majd át tudja szúrni az agyat a töröknyereg?

Ennek azonnali halál lehet az eredménye?



2021. júl. 19. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lol, nem. Legfeljebb betorik az orrod.
2021. júl. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A jóistenke úgy tervezte meg az embert, hogy "csak" az orrod törjön. A benne lévő porc elnyeli az erőbehatást. Ha meg olyan alacsony vagy, tegyél a popsid alá párnát, hogy kiláss a kormány felett!
2021. júl. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szerintem az a porcocska sem bírja ám örökké...
2021. júl. 19. 21:35
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem koccanást írtam hanem egy jó nagy ütközést.
2021. júl. 19. 21:35
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy ilyen nagyon-nagy erejű ütközésre vagy kiváncsi nem az orrod fog gondot okozni. Elsőként az "ostorcsapás" néven ismert jelenség lesz az amelyik pl. C2-C3-C4 környékén okozhat dislocált törést. Szintén nagyobb az esélye egy ilyen becsapódásnál, hogy az agy neki ütődik a koponyacsontnak és ott zúzódik, majd az ostorcsapás következő fázisában ez megismétlődik visszafelé is de akkor az másik területe is fog sérülni. Az orr porcos része fog összetörni, de nem fog tudni felnyomódni sehova. De feltehetően az lesz a legkisebb problémád egy ilyen helyzetben, hogy összetört az orrod. Ha esetleg túl is éled a balesetet igen kevéssé fogsz után mozogni (akartlagosan), a beszédképesség is valószínűleg megszűnik, szerencsés esetben az önálló légzés képessége megmarad. A várható kilátások akaratlagos mozgásra feltehetően ki fognak merülni a pislogásban, és a szem mozgatásában.
2021. júl. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
Az orrod csak eltörik, viszont az agyad súlyosan károsodhat, valamint eltörhet a gerinced is.
2021. júl. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ezek jó válaszok, ilyesmire voltam kíváncsi.

Köszönöm.

2021. júl. 22. 16:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Eltörik az orrod és agyrázkódást is kapsz.
2021. aug. 12. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!