Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Napok óta fáj a derekam...

Napok óta fáj a derekam közepe és szúr az oldalam, szerintetek majd elmúlik vagy inkább fordúljak orvoshoz?

Figyelt kérdés
Valamelyik nap voltam masszázsra és habár szóltam a "hölgynek" hogy ne olyan erősen, nekem nagyon úgy tűnt mintha recsent volna valamilyen csont a derekam alatt közepén. Nagyon fájt, estére be is kékült, tettem rá vizes ruhát és másnapra már normális színű volt, de a jobb oldalam és a derekam még mindig nagyon fáj. Gondolom hogy nincs semmi eltörve mert járni tudok. Szerintetek elmúlik magától vagy inkább menjek orvoshoz? Kicsit szégyelem neki megmondani hogy hogy történt a "baleset".

2020. szept. 5. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A derekad közepén maximum a gerincedet törhette volna el, esetleg valamelyik csigolya nyúlványa, de nem gondolom hogy egy erősebb masszírozással azt el lehet törni.
2020. szept. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem mutasd meg orvosnak ha nem lesz jobb, biztos ami biztos.
2020. szept. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Kilencz válasza:
100%

Kedves kérdező!


A roppanó hang egy természetes jelenség. Az ízületekben egy ún. synoviális folyadék van és nyomás, mozgás hatására apró buborék keletkezhet, amely kipukkanása adja ezt a hangot.

Biztos lehetsz benne hogy nem tört el semmi, mert az hatalmas fájdalommal járna.

Ha orvoshoz mész, kizárólag szakorvost ajánlok (reumatológus), mert az a tapasztalatom (és kollégáknak is) hogy más szakterületeken dolgozó orvosok abszolút nem értenek a mozgásszervrendszerhez.


Üdv:

Kilencz Sándor

Gyógy-és sportmasszőr, manuálterapeuta

2020. szept. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!