Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Akinek volt már gipsze,...

Akinek volt már gipsze, mindenki úgy érezte teljesen kitölti belül az egész gipszet a keze/lába?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam új gipszet. Még március elején volt sajkacsont műtétem, írtam már ezzel kapcsolatban az oldalra... Rögzítőre cserélte az orvosom a gipszet, jót akart, de a vas és a varrások nagyon nyomták a kezemet amik a rögzítőben vannak. Vissza is mentem, de másik orvos rendelt, aki elhajtott. Na tegnapig bírtam a fájdalmat... Vissza mentem, pont az orvosom ügyelt. Mondta miért türtem, az valóban nem jó rá a rögzítő, nagyon elnyomta. Kaptam újra gipszet. Direkt szólt a gipszelősnek, hogy figyeljen oda rá sehol ne nyomjon, stb. Nyomni nem nyom, viszont ma úgy érzem teljesen bele dagadt. Mintha egy rizsszem sem férne be. Mintha az egész gipszet kitöltené a kezem és 2mm hely sem lenne. Nem lilul, csak kellemetlen nagyon, feszít. Jobb lesz ez? Másnak is volt így? Ez gond vajon, vagy ilyennek kell lenni? Ha nem muszáj, ebben a helyzetben nem járkálnék a kórházban. Bár a dokim azt mondta, ha valami nem oké, mehetek. :/
2020. ápr. 12. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha logatod a kezed, akkor könnyen bedagad és szoros lesz a gipsz. Próbáld meg felkötni, fejed felé emelni pl ha fekszel és utána jobbnak kell lennie.
2020. ápr. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. Fel volt kötve egész nap eddig, de annak ellenére is dagadt. De megprobalom, hogy lefekszem és a fejem fölé teszem.
2020. ápr. 12. 16:06
 3/6 Metionin ***** válasza:
Hát nekem pont hogy már lötyögött a gipsz pár nap után. Próbáld nem lógatni és magasabban tartani.
2020. ápr. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Voltam vissza ma mert nem lett jobb. Hiába meg sem mozditottam és fel volt kötve jól, bele volt dagadva. Nem volt bent a dokim, pedig azt mondta ma lesz ha problémám van. Már kB emiatt hülyének néztek, hogy őt kerestem. És hát nem rendel, mit gondolok én. A gipszelős levágta a gipszem, alig bírta. 3 féle eszközt használt mire nehezen levágta, lefeszegette. Ő is mondta szoros volt. A doki azt mondta mivel március 10.-én volt a műtét, ő már nem tesz rá semmit. Fáslizzam be. Ez nem egy friss műtét, stb stb...

Tűződrótok vannak benne, be sem indult a csontosodás még és faslizzam be szerinte.... Aztán majd keressem meg a műtőorvosom valamikor.

A műtőorvosom meg 28.-ára hívott vissza eredetileg, ha nincs addig gond... Szóval addig muszáj lett volna a gipsz. Nem jókedvéből tetette rá. Aztán ha el mozdul a drót a csonttal pl éjszaka, akkor kétlem vállalnak a következményét.... Holnap reggel hívom a dokim majd, hogy erre mit mond.

2020. ápr. 13. 16:09
 5/6 Metionin ***** válasza:
Hát ez szar, legalább egy síngipszet akkor is kellett volna rá tennie. A dokidat nem tudod felhívni?
2020. ápr. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Metionin ***** válasza:
Ja most olvasom hogy hívod reggel. Az lesz a legjobb.
2020. ápr. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!