Mikor múlik el a vízhólyag a talpamon?
Nem mindig a ragtapasz a megoldás! A vízhólyag gyakori probléma, különösen a melegebb hónapokban. Ezek a kisebb-nagyobb, folyadékkal teli hólyagok kialakulhatnak a talpon vagy a láb más részein, a tenyéren, az ujjainkon, de tulajdonképpen minden olyan helyen, mely ismétlődően sérül.
A vízhólyag megelőzése
Mivel a vízhólyagot a bőr kidörzsölődése okozza, ezért a megelőzésénél a legfontosabb feladatunk ennek a csökkentése, megakadályozása. Viseljünk megfelelő méretű, kényelmes cipőt, zoknit vagy harisnyát, fizikai munkához kesztyűt.
Nagyon gyakori, hogy az új, szűk, nem bejáratott cipő töri fel a lábat, ezért hosszabb ideig tartó viselés előtt mindenképpen törjük be: például úgy, hogy vastagabb zoknit húzunk, és otthon járkálunk a cipőben egy keveset. A nedvesség is fokozza a vízhólyag kialakulásának rizikóját, ezért válasszunk olyan zoknit, ami elvezeti az izzadtságot , vagy váltsunk naponta többször is zoknit.
Hogyan kezelhető a vízhólyag?
Amennyiben a vízhólyag nem fájdalmas (csak kellemetlen), nem akadályozza a járást vagy a fogást, akkor nem érdemes hozzányúlni. A piszkálgatás, esetleg a hólyag kiszúrása vagy kivágása ugyanis nagyobb seb kialakulásához vezethet, és az érintett terület elfertőződését is okozhatja. A vízhólyagban lévő folyadék szerepet játszik a gyógyulásban is, hozzájárul ahhoz, hogy új bőrsejtek alakuljanak ki. Míg a vízhólyag normál esetben néhány napon belül magától is gyógyul, egy elfertőződött sebnek hosszabb időre, esetleg gyógyszeres kezelésre is szüksége lehet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!