Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Még soha nem használtam...

Még soha nem használtam tampont de holnap ki akarom próbálni tegnap jött meg. Hogy kell felhelyezni? És ha kényelmetlen lesz mit csináljak? Ti hogy csináltatok legelőször?

Figyelt kérdés

Van itthon mindenfajta

Minit akarom kiprobalni

És milyen pózban?

Már unom hogy ha megyünk vásárolni nem lehet nyugodtan mert mindig cserélni kell a betét 2 órát bit ki vagy kevesebbet

16l


2019. júl. 14. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Én már 5 éve menstruálok és tavaly próbáltam ki először a tampont. Nekem nem nagyon vált be. Én minit használtam. Valahogy nem volt kényelmes és nekem inkább a betét jött be. De ki akartam próbálni mert nyaralni mentünk. Hát én sokat szenvedtem vele. Úgy csináltam hogy az egyik lábamat felraktam a wcre. Figyelj a madzagra, én ki próbáltam mielőtt használtam hogy megrántom a madzagot, persze nem úgy csinálják ezeket hogy elszakadjon de biztosra akartam menni. Akkor könnyebb kicserélni ha egy ideje fent van. Nekem kicsit szúrt. Majd meglátod neked hogy válik be. Sok sikert.
2019. júl. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%

Intimkehely a legjobb. Olvass utána. Ha megtanulod használni utána soha többet nem fog gondot okozni a mensi.

Tampont nem ajánlom, mert nem csak a vért hanem a természetes hüvelynedved is felszívja. Plusz oké, hogy nem ázol el alul, de kényelmetlen a cseréje. Tiszta kell hogy legyen a kezed, és ha minit használsz, akkor erősebb vérzéskor akár óránként is cserélheted vagy 40 percenként. Ha szűz vagy, akkor a mini nem kell hogy kellemetlenséget okozzon. Tévhit, hogy "átszakad" a szűzhártya. Én szűz voltam mikor normál méretet használtam.


Alkalmazása: leguggolsz, megrántod enyhén a tampon madzagját. Leguggolva a mutatóujjaddal felnyomod amíg birod utána kicsit kintebb húzod épp hogy csak kicsit egy mozdulatnyit, hogy a méhszájnál ne told tovább, ami még a hüvelyed, csak túlnyúlik kicsit. Anatómia..nézd meg hornonmentes csatornát youtubeon és akkor érteni fogod mit próbálok elmotyogni ilyen bénán. :D

Nekem sokszor volt, hogy tovább nyomtam és nem ment rá rendesen a vér.

22L

2019. júl. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
Szia.Elősször az első hozzászóló rosszul csinálta.33 éves nő vagyok,tehát a tampon felhelyezése ülve történjen a wc-n.Ne állva mert állva nem tudsz úgy ellazulni.Tehát szépen leülsz a wc re kibontod a tampont ,úgy ahogy a használati mutatja,kicsit dölj is előre mert úgy könyebb, középső újjal a lehető leg mélyebbre tolod fel,figyelve rá,ne hátra felé hanem felfelé told.Ha végeztél vele gyere ki ülj le a kanapéra lassan ne huppanj,kicsit mozgasd meg a feneked.Ha nem érzed bent van,akkor jól csináltad.Ha fáj akkor vedd ki és próbáld újra,ha fáj lehet nem egyenesen van bent.Mindenképp minit próbálj!
2019. júl. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ülve próbáltam a minit nem ment fel.
2019. júl. 15. 14:53
 5/6 anonim válasza:
Lehet túl szűk vagy. Én 7 éve menstruálok és folyamatosan próbáltam felhelyezni tampont, de a mini sem ment fel amikor szűz voltam. Aztán a szüzesség elvesztése után és tartós kapcsolat mellett sem voltam ehhez elég tág. Több kapcsolaton és jópár aktuson kellett átesnem ahhoz, hogy elég tág legyek egy minihez. Előfordul. Én azt ajánlom,hogy használj intim betétet. Ha neked csak 2 órát bír ki a maxi, mert olyan sok van, akkor menj el nőgyógyászhoz, mert ez nem kifejezetten normális. Vagy ha elmész vásárolni, akkor használj esetleg éjszakai betétet.
2019. júl. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hátrafelé told, ne felfelé.
2019. júl. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!