Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért megy a hasam az összes...

Miért megy a hasam az összes hüvelykúptól?

Figyelt kérdés
Lassan 8 hónapja hüvelygombám/vagy baktériumom van (egyik nődoki ezt mondja a másik azt) és rengeteg kúpot/krémet használtam már, de mindegyiktől ment a hasam ez normális? Semmit nem találok erről a neten, pedig elég sok női véleménnyel találkozom ezeken az oldalakon

2019. jún. 10. 18:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Biztos nem attól ment a hasad. A hüvelykúpot a hüvelybe teszed fel. Köze nincs az emésztéshez, sem a belekhez.
2019. jún. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

A hüvelyeden keresztül semmi nem jut a beleidbe, nem mehet attól a hasad. Elkeserítő, ha a netet böngészve se jöttél rá, hogy valami nem stimmel, és nem veszed észre, hogy két teljesen eltérő lukat érint a probléma.

Vagy beszedtél valamit, amit nem bírsz, vagy változtattál a táplálkozásodon, talán éppen kikúrálás céljából.


Esetleg a hüvelygombád candida, vagy antibiotikumos vagy más gyógyszeres kezelés váltotta ki, ami a gyomrodat is tönkretette.

2019. jún. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

8 hónapja szenvedsz egy nemi betegséggel és még nem sikerült kigyógyítaniuk a dokiknak? Az szép..

Én ha valami gondom van (viszketés, fehér folyás stb) ami gombára vagy bacira utal ezt használom: [link]

Mindkettőre jó, eddig nekem bejött. Ha még nem próbáltad, ajánlom, szerintem szuper, és nem kell dokihoz futkosni, Rossmannban is kapható.


A hasmenés szerintem teljesen máshoz köthető, azt érdemes lenne kivizsgáltatni.

2019. jún. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Ismerek egy lányt, aki glutén és laktózérzékeny. Amíg nem derült ki nála, addig állandóan ment a hasa és gyakran küzdött hüvelygombával. Amióta elhagyta ezeket az étrendjéből azóta nem megy a hasa és a hüvelygombából is fokozatosan kigyógyult. Érdemes lenne kivizsgáltatnod magad.
2019. jún. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
a hüvelyflóra olyan mint a bélflóra, ha az egyik nincs rendben, akkor a másik sem. ha közben szedtél antibiotikumot, attól önmagában tönkremegy a bélflóra. vagy a beteg hüvelyflórától. és ha közben nem szedsz probiotikumot, akkor helyre sem jön. És addig a hüvelyflóra sem. szóval ez ördögi kör. szedj erős probiotikumot sokáig, kúraszerűen, esetleg többfélét egyszerre vagy egymás után.
2019. jún. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#3 en erről igazan nem tehetek hogy nem sikerült egyik dokinak sem eltalálnia a megfelelő kezelést, pedig 100.000 ft-om bánta Eddig a dokikat, nem beszélve a gyógyszerekről! Es szerintem nem lehet véletlen, hogy amikor elkezdem a kúrát, pont akkor kezd menni a hasam. Több negatív tenyésztésem is lett, de kis bakteriális fertőzést jelenleg is látnak. Most a Vitagin C-t ajánlotta az utolso doki, amit abba hagytam a hasmenés miatt.
2019. jún. 10. 21:01
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Kandida!
2019. jún. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

Az biztos, hogy a nehézfém túlterheltség alapból gombásodással jár.

Ha gombád van feletsd el a cukrot és a hagymát és a fehérlisztet és mindenféle feldolgozott élelemiszert. A gomba kiölésének egyetlen módja, ha nem adsz neki enni....

2019. jún. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%
Bőr- és nemibezeg gondozóba jársz? Ha negatív a tenyésztés miért gombával kezelnek?
2019. jún. 11. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos az manapság már "normális", hogy képtelenek tartós hatással kikezelni ilyen hüvelyi fertőzéseket. Magán praxisban meg aztán elverheted egy autó árát a dokikra, a laborvizsgálatokra és a méregdrága szájon át szedett és helyi orvosságokra, partnerkezelésre és nem segít.

Ennek több oka van. Egyrészt, a női higiéniáról való "modern" felfogás teljesen szembemegy az orvostudományi tényekkel. Pl. sokan még ma is azt hiszik, hogy a nemi szerv akkor "tiszta", ha naponta többször, mindenféle illatos tisztálkodószerekkel mossák, ha eltávolítják az intim szőrt, ha tisztasági betétet hordanak stb. Ezzel szemben az igazság az, hogy minden fertőzésnek a hüvelyflóra megborulása ad teret. A hüvelynek van egy nagyon jó védelmi rendszere, aminek része a nemi szőrzet, mert levegőzést biztosít és a gombák és a baktériumok sem érzik jól magukat száraz, levegős helyeken. A hüvelyben lévő tejsavtermelő baktériumok jelentik a hüvely normál flóráját, ez a savanyú (savas) környezet nem jó a gombáknak, patogén baktériumoknak (pl. amilyen az E.coli, amelyik könnyen átjuthat otthonából, a végbélből akár egy szűk tanga vagy vécépapír segítségével). A hüvelyflóra a kisebb megborulásokat kiválóan tudja kezelni, önmagától képes helyreállni, HA HAGYJÁK. De mindenféle tisztálkodási művelet, különösen a tisztálkodószerekkel való intim tisztálkodás, még inkább a vegyszeres intim szőrtelenítés a hüvelyflórát gyengíti, mert kimoshatja a savat, a flóra egy részét, a vegyszerek pedig el is pusztíthatják ezeket a hasznos baktériumokat. Ezért javasolnak egészségügyi okból inkább sima vizes lemosást a nemi szervek számára, mintsem bármilyen illatosított, "bőrsemleges pH-jú" tisztálkodószert. Intim lemosókból is csak olyat, amiben nincs parfüm, fertőtlenítő hatású anyag, gyógynövénykivonat, és a pH ~4-re van állítva - ideálisan tejsavval. És akkor még ott vannak a műszálas fehérneműk, a mosószermaradványok benne stb.

Aztán az is egy ok, hogy az orvosok végtelenül specializáltak, mindegyik csak a saját testrészéről van képben és vak mindenféle kapcsolatra a test más részeivel. (Üdítő kivételek az endokrinológus és az aneszteziológus, de nem ők ülnek a rendelőben, ahova hüvelyi bántalmakkal belépsz.) A másik, hogy nagyon túlterheltek is a dokik, így sokan egyáltalán nincsenek képben az orvostudomány újabb eredményeivel, kb. utoljára az egyetemen tanultak valami újat. Az orvostudomány fejlődése pedig pont, hogy egyre jobban elmossa a határokat a test addig elkülönítve kezelt részei között. Ezért ismert ma már az, amit #5 említ, hogy a bélflóra állapota teljesen összefügg a hüvelyflórával. Az is, hogy ha egy nő szájon át szed antibiotikumot pl. valamilyen megfázás miatt, akkor nem csak folyamatosan szednie kell probiotikumot szájon át még 3-4 hétig a kezelést követően is, hanem hüvelyflóra helyreállítást is kell végeznie ennyi ideig.

Sajnos az ilyen elhúzódó hüvelyi fertőzést van, hogy pont a kezelése tesz elhúzódóvá, mert figyelmen kívül hagynak alapvető összefüggéseket. De a kérdésedben felvetett összefüggésnél valószínűbbnek gondolom, hogy fordítva van: a hasmenés által jelzett teljes flóraborulás miatt nem tud helyreállni a hüvelyed sem. Egy Vitagyn-C - amiben csak tejsav van ráadásul, ami a fent vázolt módon hat a hüvely kémhatásának lesavanyításával - nem okoz hasmenést.

Osztom azt a véleményt, hogy el kellene kezdened szedni egy erős probiotikumot. Pl. NOW Probiotic-10 50 Billion, ami 50 milliárd baktériumot tartalmazó kapszula. Emellett pedig nem Vitagynt, hanem Gynophilus-t kellene tolni, reggel/este 1-1 a hüvelybe. Plusz nem kellene enni valóban (lásd #9 válasz) cukrot, sem mézet, sem gyümölcscukrot, lehetőleg édesítőszereket sem, fehér lisztet, fehér rizst, krumplit és kukoricát sem, tartósított, feldolgozott és adalékanyagokkal dúsított élelmiszereket sem. Ez ugyanis mind a patogén flórát támogatja.

2019. jún. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!