Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy kell legelőször felhelyez...

Hogy kell legelőször felhelyezni a tampont?

Figyelt kérdés

Még sose használtam, pedig már 6 éve menstruálok. Szűz vagyok, tehát a mini comfort kiszerelést vettem meg.

Hogy helyezzem fel? Már próbáltam a wc-n ülve, de nem ment fel félig se.



2019. márc. 9. 07:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Elvileg a dobozában van egy tájékoztató. Állva könnyebb.
2019. márc. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 hviolka válasza:
Ha fórumot tudsz indítani, miért nem nézel meg a youtube-on róla egy videót?
2019. márc. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van tájékoztató a dobozában, ott ábrákkal mutatják, mit, hogyan kell. Általában én guggolva teszem fel, nekem úgy könnyebb, de majd kitapasztalod, hogy neked hogyan kényelmes.
2019. márc. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem már 17 éve, h megvan és kettő kivételével csak betétet használok. Az a kettő tamponos havi is leginkább "társadalmi nyomás" hatására: gimiben cinkeltek az osztálytársak, h tampont kéne használni, csak a nyomik betéteznek, meg h jó csaj létemre tök ciki, h betétet hordok. Így aztán kipróbáltam a tampont, de egyáltalán nem jött be, így visszatértem a betétre. Amúgy egyből sikerült feltenni a tampont, nem azzal volt a baj, hanem amikor ki kellett venni. Ritka gusztustalan volt, inkább nem is részletezem, a lényeg h levontam a következtetést: nagyon jó lesz nekem a betét. 5-6 mensi után már kezdtem kitapasztalni a dolgokat, mostanra (már jó pár éve amúgy)meg már odáig jutottam, h kb észre sem veszem a dolgot, mármint olyan értelemben, h ne tudnék bármit ugyanúgy csinálni, mint amikor nincs meg. Egyedül az úszás olyan, h nem lehet, de azt meg úgy ütemezem, h mensi alatt nem veszek részt vizes programokban.


Amúgy javaslom próbáld meg fekvő helyzetben a labaidat felhúzva, vagy ha így sem jó akkor oldalt fekve úgy, h az egyik terded felhúzod. Esetleg állva, h az egyik lábad felteszed a kád szélére, vagy valami magasabb helyre. Amúgy meg ne eröltesd, ha fel tud menni, akkor fel is fog, de ha csak rágörcsölsz úgy sokkal rosszab!

2019. máj. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!