Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Endometriózis - szja adókedvez...

Endometriózis - szja adókedvezmény?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van itt olyan, aki szintén endometriózissal küzd? Van információtok arról, hogy az új kormányrendelet alapján ki jogosult az adókedvezményre? Csak azokra a hónapokra jár, amikor éppen aktív a betegség (pl. műtét, lábadozás időtartama, ciszták növekedése, stb.) vagy ha volt már ilyen diagnózisod, műtéted akkor?
2019. jan. 15. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a betegség állandó ha kiderül egy nőnél. Nőgyógyásztól lelet hogy ez a bajod és onnantól kezdve nincs vele teendő, de biztos lesz még ebben módosítás.
2019. jan. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is úgy tudom (és sajnos tapasztalom is) hogy ez állandó. Már megkerestem a munkahelyem könyvelőjét, és kérek időpontot az orvosomhoz is. Csak gondoltam, azért előre tájékozódom, azoktól is, akik szintén érintettek.
2019. jan. 15. 13:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Igazából nincs értelmesen körülhatárolva a rendeletben, hogy tulajdonképpen kinek is járna. Sok helyen elég hiányos a dolog...pl.:

- Ha valakinek 10 éve mutatták ki, annak visszamenőleg jár-e a kedvezmény?

- Ha valakinek pl. méhnyakrákja/emlőrákja volt (mert hogy most már arra is jár), de eltávolították és x év múlva gyógyultnak nyilvánítják, akkor az kapja-e tovább a kedvezményt?

- Ha valakinek csak in situ méhnyakrákja volt, amit egy conisatio megoldott, annak jár-e emiatt a kedvezmény?


De jelenleg úgy van, hogy a szövettani lelet kell hozzá.

2019. jan. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szövettannak igazolni kell és csak a szövettan (vagyis műtét) után jár az adókedvezmény a műtét napjától kezdve. (sajnos hiába szerepel ott évek óta valakinél a BNO kóddal az endometriózis, csak az UH alapján nem adhatják ki). Utána egy összegben lehet igényelni egy évre visszamenőleg vagy lehet kérvényezni a mulkáltatónál, hogy havonta szeretnéd megkapni. Egyelőre csak idáig jutottam el én is. Bár régi kérdés, és gondolom azóta már sikerült elintézned nem?
jan. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!