Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Dermyc kapszulát kaptam 2...

Dermyc kapszulát kaptam 2 dobozzal (150 mg). (így összesen 4 db) hogyan szedjem be? Napi 1x vagy heti 1x?

Figyelt kérdés
előre is köszönöm.
2010. jún. 21. 16:53
 1/3 anonim ***** válasza:

3. HOGYAN KELL ALKALMAZNI A DERMYC KEMÉNY KAPSZULÁT?

A Dermyc kemény kapszulát mindig az orvos által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét.

A gyógyszer csak orvosi előírásra szedhető (az orvos által előírt adagban és ideig).

A kapszulát egy pohár vízzel, egyben kell lenyelni. A kapszula étkezés közben vagy étkezéstől függetlenül is szedhető.

Amennyiben a kezelőorvos másképpen nem rendeli, a készítmény szokásos adagja:

Felnőtteknek

A nemi szervek gombás fertőzéseiben, pl. vaginitis (a hüvely gyulladása): 150 mg egyszeri adagban.

A szájüregi nyálkahártya fertőzéseiben: naponta 1 x 50-100 mg 7-14 napig. Kezelőorvosa ezt az adagot 100 mg-ra emelheti.

A torok vagy más területek nyálkahártya-fertőzéseiben: naponta 1 x 50-100 mg 14-30 napig. Kezelőorvosa ezt az adagot 100 mg-ra emelheti.

Gombás bőrfertőzésekben: naponta 1 x 50 mg 2-4 hétig. Lábgomba esetén: legfeljebb 6 hetes kezelés.

A köröm gombás fertőzéseiben: heti egyszeri 150 mg, amíg a fertőzött köröm teljesen kicserélődik.

A lábujjak körmeinek esetében általában 6-12 hónapra, a kézujjak körmeinek esetében 3-6 hónapra van szükség.

Gombás belső szervi fertőzésekben

- Candida okozta belső gombás fertőzések, pl. a véráram-, a húgyutak- vagy más szervek fertőzései:

az 1. napon 400 mg, majd naponta 1 x 200-400 mg.

- Cryptococcus okozta agyhártyagyulladás: az 1. napon 400 mg, majd naponta 1 x 200-400 mg 6-8 hétig.

Gombás fertőzés megelőzésére: naponta 1 x 50-400 mg, amíg fennáll a fertőződés kockázata.

Cryptococcus okozta agyhártyagyulladás kiújulásának megelőzésére: naponta 1 x 100-200 mg, amíg a kezelőorvos utasítást nem ad a terápia abbahagyására.


Részlet a betegtájékoztatóból, ha nem világos, hogy mennyit kell szedni kérdezd meg a dokit aki felírta.

2010. jún. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi:D
2010. jún. 25. 22:56
 3/3 Bécs P válasza:
Én az orvost kérdezném, mert nekem pl. belszervi fertőzésekre heti 2x1-et mondott, ami eltér a betegtájékoztatótól.
2023. okt. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!