Lányokhoz szólnék! Ez hüvelygomba és ha igen mit lehet tenni hogy elmúljon?
Nos, először is fogalmam sincs mi miatt alakulhatott ki D:
Élek szexuális életet de csak barátommal és mikor először szeretkeztünk (barátomnál voltam) nem volt semmi bajom. Utóbbi pár napban alakult ez ki. Vagy nem tudom de tényleg, kicsit meg vagyok ijedve D: Viszket és kellemetlen amikor pisilek szóval egész biztos hogy ez hüvelygomba. Van valami házilagos módszer erre? Vagy mindenképp kell erre valami gyógyszer és ha igen akkor ez a canesten hüvelygomba elleni krém jó-e rá? Muszáj orvoshoz mennem-e vele?
Bocsánat hogy így összevissza írtam csak aggódok kicsit :c
Segítsetek kérlek! köszönöm a normális válaszokat!
19/l
Lehet hüvelygomba is, baktérium is vagy a kettő vegyesen.
Az ilyen fertőzések előzménye, hogy eltolódik a hüvely kémhatása savasból lúgos irányba és felborul a hüvelyflóra. A hüvelyflórát tejsavtermelő baktériumok alkotják. A tejsav termelésével savas környezetet hoznak létre, ami nekik jó, de nem kedvez a kórokozók megtelepedésének.
A hüvely egy profi szerkentyű többlépcsős védelemmel és a kisebb megborulásokat gyorsan helyreállítja magától. Azonban nagyon érzékeny is, ha egyszerre több irányból érkezik "támadás", az tartós kóros állapot kiváltója lehet.
Ilyesmik lehetnek hatással a hüvelyflórára:
- szennyeződés
- tisztálkodószerek, pl. lúgos kémhatású szappannal mosakodás
- szűk nadrágok, fehérneműk, tanga
- átszennyeződés végbélnyílásból
- szőrtelenítési processzus (vegyszerek, idegen eszközök, bőrsérülések)
- szőr hiánya (a szőr a külső hüvelyvédelem eleme)
- műszálas fehérneműk (párás környezetet hozva létre a hüvelynyílásnál)
- érzelmi élet, párkapcsolati problémák (ez a pszichológia nem túlságosan új felfedezése)
- menstruáció
- várandósság
- nemi élet (a spermium sem szereti a savas környezetet...) stb.
A pisilési kellemetlenség utalhat E. coli fertőzésre a húgyszervekben. Ezt népiesen felfázásnak hívják, bár nem a hideg, hanem ez a baktérium okozza, ami általában a végbélből kerül át véletlenül. Sokan esküsznek a tőzegáfonyára (pl. Innovita Forte) vagy a D-mannózra, hogy segít ezen, de a nőgyógyász és a háziorvos is fel tud írni Monural antibiotikumot 1 vagy 2 adagban, ezt este (vagy két egymást követő este) kell meginni és éjjel szépen legyalulja az E. coli-t a pisi útján.
A tablettaként, több napon át szedendő antibiotikumok inkább kerülendők, mert nagyon hatékonyan kiirtják a bélflórát és a maradék hüvelyflórát is, így az antibiotikumok mellékhatásaként nagyjából kötelezően megjelenik a gombás fertőzés a hüvelyben, ha addig nem volt.
Gombás fertőzésre a Candibene tabletta+krém vagy az ugyanilyen összetételű Canesten kombi (azaz tabletta+krém) is elegendő lehet, sokszor ez a nőgyógyász első javaslata is. Három egymást követő éjszaka kell egy műanyag eszközzel mélyen a hüvelybe helyezni a tablettát és kívül bekenni krémmel. (Nappal legyen betét vagy vmi a bugyiban, mert napközben kijön a tablettamaradvány. Ha kijött, távolítsd el a betétet, mert a beteg hüvelynél fontos a jó szellőzés és hát ugye a műanyag betétek nem szellőznek jól akkor sem, ha légáteresztőek.)
Ezzel egyidőben a partnernek is kenegetnie kell a hímvesszőt ezzel a krémmel.
Ha nőgyógyászhoz mennél és szájon át szedendő szert ír fel, a barátodnak is fel fogja írni ugyanazt a pingpongfertőzés (egymás visszafertőzése) kivédésére.
Itt jegyzem meg, hogy a Candibene vagy Canesten krémek nem csak gombás fertőzésnél hatásosak, de bármilyen intimtáji gyulladásnál mindkét nemnél alkalmazhatók: megnyugtatják a bőrt, csökkentik a kellemetlen tüneteket.
Fontos, hogy akármit kezelünk a hüvelyben, utána hüvelyflóra-helyreállítást kell végezni egy helyi hüvelyflóra-helyreállító készítménnyel, amit gyógyszertárakban, drogériákban, webshopban, akárhol beszerezhetünk. Ezen felül érdemes szájon át szedhető probiotikumot is fogyasztani, ami az immunrendszert segíti, illetve közvetetten a hüvelyflórát is. Olyan hüvelyflóra-helyreállító tablettát/kapszulát/kúpot válassz, amiben csak tejsav van vagy tejsav és probiotikum, esetleg prebiotikum is, de nincs benne semmiképpen baktériumölő, fertőtlenítő adalék vagy parfüm! A hüvelyflóra-helyreállítást 2-4 hétig célszerű végezni, de minimum +1 hétig a tünetek elmúlása után.
Egyes hüvelyflóra-helyreállítók tablettás kiszerelésűek, ezeket ugyanúgy este kell alkalmazni és nappal távozni fognak a hüvelyből (pl. Vagilact-Q, Beliema), de pl. a Gynophilus kapszulás, reggel és este is alkalmazható és mivel nincs tablettaképző anyag, ezért nem "áztat el" napközben.
A jövőre nézve mondom, hogy ha bármilyen kényelmetlen tünet jelentkezik a hüvelyedben, érdemes betolni egy hüvelyflóra-helyreállítót, hogy megelőzd az esetleges fertőzés kialakulását. A legtöbb esetben az ilyen hüvelyflóra-helyreállítók órákon belül javulást eredményeznek.
Érdemes ezen felül találni egy olyan intim mosakodót, amiben csak tejsav van és illatmentes természetesen. Meg ugye azt már külön említeni sem kell, hogy nincs fertőtlenítő hatása, hiszen akkor negatívan hat a természetes hüvelyflórára.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!