Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A cypromix az tényleg jó...

A cypromix az tényleg jó fogamzásgátlásra? Tapasztalatokat kérek arról, hogy elmúlik e tőle a hormonzavar, és miután abbahagyjuk a kúrát valóban könnyebben teherbe lehet esni?

Figyelt kérdés

Szedés mellett van aki teherbe esett úgy, hogy rendesen szedte a bogyót és nem volt se hányás, se hasmenés, se alkoholizálás.

És aki előtte nehezen esett teherbe pl pco miatt, annak szedést követően a bogyó abbahagyása után összejött a baba lombik nélkül?


2010. jún. 9. 23:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 év Diane35 szedése után váltottam Cypromixre, és semmi rosszat nem tudnék mondani róla - hogy hormonzavarokra mennyire jó, az gondolom a súlyosságától is függ, nekem a bőröm nagyon szépen kitisztult, csúnya gyulladt pattanásos volt előtte. Teherbe sem estem,rendszeres szedése mellett.

Olyat még nem halottam, hogy megkönnyíteni a későbbhi teherbeesést, de nem kizárt, hogy rendezi a hormonokat, és utána ez is könnyebben megy.

2010. jún. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ
2010. jún. 11. 02:10
 3/4 anonim válasza:
100%

Nekem hormonzavarom van,ezért járok endokrinológiára és ott az endokrinológusom a Cypromixet írta fel nekem.

Én főként a hormonális problémám miatt szedtem.

Különböző tünetei vannak ennek a betegségnek,

nekem pl helyreállította a menstruációs ciklusomat.

1-1,5 évig kell szedni a gyógyszert,utána az orvos kiír

2 hónap szünetet,és ha minden rendben akkor,

a kontrollra elmész és többet nem kell visszamenned.

Fogamzásgátlásban nincs vele panasz

(de azért barátom is védekezik).

A teherbe esés kérdésben viszont nem tudok segíteni,én nem estem teherbe,de nekem még korai is lenne :)

Remélem segített a válaszom.

L/18

2010. jún. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi, de ha barátod is védekezik, akkor nem tudni, hogy a cypromix elég lenne e rá, na mindegy, úgy tudom ez attól függetlenül még rendes fogamzásgátló is egyben, amúgy nekem is hormonzavarom van, de hála istennek ez kívülről egyáltalán nem látszik (se szőrösödés, se hízás) inkább olyan kis alig tini lány alkatom van.

Nálam nem csak petefészek és emlő ciszta van, hanem agyalapimirigy daganat is, de sajnos nincsenek érett petesejtjeim alapba, ezért kell a bogyó, ha majd abbahagyom a kezelést követően már legyenek. Bár babát én sem most szeretnék még.

De mikor igen, akkor nem szeretnék rá éveket várni, meg lombikolni, vagy örökbe fogadni, én a terhességet (is) szeretném élvezni többek közt. Meg nekem nem azért kéne baba, hogy magamhoz láncoljam a kedvesem, vagy hogy nőiesebb formám legyen, mert az h a bogyótól vagy a terhességtől ki milyen lesz, az is a genetikán múlik, és arra nincs se recept, se megfelelő torna.

Remélem egy két év után már a gyógyszer nélkül is rendes lesz a menzim. Nálam a cickafarkfű tea leforrázva jött be, egy idő után magától is helyreállt tőle a menzim, aztán fél év és megint összezavarodott, mondjuk annak lelki okai is voltak, meg a családba nálunk vannak társbetegségek is. Én már akkor sejtettem h PCO m van, mikor a doki fel sem hozta a témát.

Gyanítottam a hőhullámokból, a rendszertelenségből...

nálam úgy kezdődött hogy hasfájás, elmentem körzeti házi dokihoz, aztán küldött beutalót radiológiára, közbe voltam maszek nődokinál, ő meg hormon vizsgálatrak üldött laborba, aztán onnan javasolták h doki írjon beutalót belgyógyászatra gasztroenterológiára, ott bromocriptin richtert kaptam miután megjött mr vizsgálat eredménye, de az nem fogamzásgátló, nagyon rosszul voltam tőle, aztán kaptam beutalót endokrinológiára, és most rengetek vizsgálaton vagyok túl, legutóbb 36 féle hormonomat nézték, hat ampulla vért vettek le :)


szal megjártam a hadak útját :)


24/L

2010. jún. 13. 00:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!