Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek elkaphatok valamit...

Szerintetek elkaphatok valamit úgy, hogy beleélvezett a pasi a számba (nem nyeltem le)?

Figyelt kérdés

A csávónak állandó barátnője nincs, viszont elég sok nővel van futó kalandja.

Mivel volt barátomról van szó, akivel 9 éve szakítottam, próbálok megbízni benne, hogy azt mondja nincs baja, én mégis aggódom egy picit.

LÉgyszi csak normális váalszokat adjatok. Köszi!!


2010. jún. 1. 17:30
 1/9 anonim ***** válasza:
9 éve történt?
2010. jún. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi bajod tőle. Bár a múltkor a nőgyógyászom azt ecsetelte, hogy mióta megnőtt az orális együttlétek száma azóta gyakoribbak a szájüregi daganatok. De ettől függetlenül mi sem csökkentettük a dolgok gyakoriságát :)
2010. jún. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem! 9éve szakítottunk8azóta volt más pasim), és most "futottunk" újra össze.
2010. jún. 1. 17:36
 4/9 anonim ***** válasza:
Orális úton is ugyanazokat lehet elkapni, mint "hagyományos" úton (herpes, szifilisz, gonorrhoea stb.), egyedül a HIV, HepB és HepC átjutási esélye kisebb.
2010. jún. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a váalszokat!

Utolsó hozzászóló! Az hogy derül ki, ha netán elkaptam valamit?

2010. jún. 1. 17:50
 6/9 anonim ***** válasza:
A gonorrhoea átjutási esélye meg éppen nagyobb, mint a hagyományos úton... Ha hepatitis B vagy C került át, azt nem biztos, hogy észre fogod venni, csak ha leszűrnek (viszont kell pár hét a biztos kimutathatóságig). A klasszikusabb nemi betegségek nagyobb eséllyel adnak olyen tüneteket, ami mindenkinek feltűnik.
2010. jún. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Általában egy gennyes, fájdalmas fekély/hólyag jelenik meg a nyálkahártyán.


DE a szifilisznél a fekély fájdalmatlan és spontán múlik (ennek ellenére fertőző). Később kiütések jönnek elő (test szerte), melyek szintén spontán múlnak, de ha ezek után, ha kialakul a tercier szifilisz az az idegrendszert (agy, gerincvelő) és cardiovaszkuláris rendszert (szív, erek), valamint egyéb szerveket is károsítja. A szifiliszt azért írtam le viszonylag részletesebben, mert sokan azt hiszik, hogy ez is gennyes kelés a nemi szerven, de "semmi extra". Ellenben, mint láthatod, a nemi szerveken (vagy száj nyálkahártyán) csak minimális tüneteket okoz, mégis bele lehet halni, mert más szerveket támad.


A Hepatitisek tünete a sárgaság (de ez sok más májbetegségnek is a tünete, az orvos majd eldönti, hogy mi okozza).


A HPV-nek pedig egy "szimpla" szemölcs a tünete.

2010. jún. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Remélem ilyenem nem lesz, 98%biztos vagyok, hogy nincs semmi ggond, csak azért aggódik aki ilyen kis gyagya és meggondolatlan.

2010. jún. 1. 20:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nem volt sérülés a szádban, kisebb seb, még ha ő hordozó is, kisebb az esély. Szerintem ne aggódj:)
2010. jún. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!