Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ajánlott-e a hüvely csapvízzel...

Ajánlott-e a hüvely csapvízzel való úgymond kimosása?

Figyelt kérdés
Szoktam látni hogy a párom minden aktus után ugye vízzel kiöblíti a hüvelyét.Szerintem fürdéskor is.Ez nem káros?Mert most vakbélműtét után petefészek gyulladást állapítottak meg neki és én arra gyanakszom hogy a víz miatt ujjul ki neki.
2010. máj. 25. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
jó a gyanúd
2010. máj. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Nem a legjobb csapvízzel kimosni. A hüvelyben vannak jótékony baktériumok, amelyek védenek a kórokozóktól. Vannak intim zuhanyhoz való pezsgő tabletták és folyadékok, azt használja.
2010. máj. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%

Mivel a mai csapvizek nagyon szényezettek, és mivel ivásra se igazán alkalmasak, tele vannak baktériummal ezért nagyon nem ajánlatos a hüvelyt azzal öblögetni! Csak mégnagyobb kárt tesz vele.

Csak kivülről lehet vizzel mosakodni. Illetve ha gyakran mossa a hüvelyét, a hüvely természetes védekezőrendszerét is felboritja vele.

Ezt mondd meg neki!

2010. máj. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A hüvelyt hagyni kell, ne mosogassa belülről, mert a természetes hüvelyflóra felborulhat tőle. Tisztul az magától, a természete rendje szerint.
2010. máj. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
12:34 te melyik országban élsz, Ugandában? ...a magyar csapvizek alkalmasak ivásra (még az arzén határértéken túl lévők is), kórokozók nem lehetnek benne, csak, ha hagyod, hogy a csapod szétrohadjon és nem takarítod...a klór pont arra való, hogy a kórokozók ne tudjanak szaporodni...és pont a klór miatt nem jó, ha csapvízzel végzel napi szinten hüvelyöblítést...sőt, egészséges hüvely esetében egyáltalán semmi szükség hüvelyi irrigálásra
2010. máj. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

12:44

A csapvíz nálunk valóban nem a legtisztább. Már 1 éve van víztisztítónk a konyhában. Azzal főzünk, meg azt isszuk. Ég és föld a kettő. Fürdéshez marad a normál csapvíz. Hiába takarítok állandóan, olyan a tusolótálca, mint az "okádék" (bocsánat). Tiszta sárga állandóan. Lehet, hogy csak túl "vasas" a víz, de akkor is gáz.

2010. máj. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

12:34-es vagyok! Nem én élek Ugandába hanem te!

Én megveszem magamnak a szénsavmentes ásványvizet, te meg igyad a szaros, kalici virusos, baktériumos, klóros vizet és kivánom ugy menjen a hasad hogy 3 óráig ne tudjál felállni a wc-ről!

Lehet te egy tanyán élsz és nálatok tisztább a viz, de nálunk a fent emlitett probléma van, valamint az árviz szépen belemosta a sz*rt az ivóvizbe, de csak igyad nyugodtan egéségedre váljék!

2010. máj. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
21:02...a zárt csőrendszerbe hogy mossa be a szart bármilyen árvíz is? a calici meg egész jól döglik klórra....ittam én már vizet tanyán is, meg városba, faluban, fővárosban, megyeszékhelyen, még sose volt 32 év alatt calicim ...a víztisztítók meg szart se érnek, csak a sókat kötik le, már amelyik...egy normális házi víztisztító rendszer 1 milliónál kezdődik
2010. máj. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ja azt még hozzátenném, hogy sajna nem telik ásványvízre ...
2010. máj. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!