Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van olyan aki nem műtette meg...

Van olyan aki nem műtette meg a petefészek cisztáját?

Figyelt kérdés

Decemberben voltam vizsgálaton akkor a bal oldalon találtak egy 3 centis cisztát. Akkor azt mondta a doki menjek vissza februárban, de ha panaszt nem okoz akkor nem kell hozzá nyúlni. Nem mentem vissza mert közben az epémmel problémák voltak, nem volt alkalmam a nőgyógyászhoz is visszamenni, és másikat szerettem volna keresni mert a stílusával volt némi gondom.

Viszont amikor az epém miatt voltam hasi uh-n akkor is ott volt egy ciszta, 2,7centis. Ez valószínű hogy még ugyanaz?

Tervezem hogy elmegyek nőgyógyászhoz, de most az epeműtétem az első, mert ezzel vannak komolyabb gondjaim.

Van olyan akinek szintén van cisztája, de nem vették ki?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2017. márc. 30. 18:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Az irányelv az,hogy 5 cm alatti cystát nem kell megműteni. Egyébként lehet,hogy ezek úgynevezett funkcionális cysták,amik a peteéréskor alakulnak ki és ezek meg szoktak szűnni,amikor a pete kiszabadul a petefészekből. Sőt más cysták is eltűnhetnek maguktól. Az ilyen kicsi cystákat,mint neked is van nem szokták műteni, csak időnként UH-val ellenőrizni.
2017. ápr. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem van, kb 2 cm-s, azt mondták, nem kell kivenni, szokott néha fájni az alhasam, de igazából nem volt vele eddig gondom
2017. ápr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!