Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ma megyek rákszürésre! Még...

Ma megyek rákszürésre! Még nem voltam! Nagyon félek:S mi fog ott történni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 18 éve sláy vagyok, fogamzásgátlót szedek, egy csomó ideig halasztottam a rákszürést mert nem mertem elmenni, de ma már rá kell szánnom magam:S kb 2 ora mulva indulok és sirni tudnék:S kérlek segitsetek hogy milyen és hogy fáj-e? és mennyi idő alatt lesz kész?
2010. máj. 11. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:
ugyanolyan, mint egy normál nőgyógyászati vizsgálat, nem fáj
2010. máj. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha szedsz gyógyszert akkor már voltál nőgyógyászati vizsgálaton.

ez is olyan lesz

2010. máj. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem kell parázni,utólag már magadon fogsz nevetni,hogy mennyit stresszeltél ezen..,egy fogászati kezelésnél nem gázabb,nyugi!!
2010. máj. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Fájni nem fáj, esetleg kellemetlen lesz picit. Az egész nem tart tovább pár percnél! Ne izgulj, engedd el magad, de ezt úgyis mondja majd a doki is!
2010. máj. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Felfekszel a vizsgálóasztalra. Először tapintással vizsgál meg az orvos, utána kenetet vesz a méhnyakról. Nem fáj és nem tart még 3 percig sem. Ne félj! Nagyon okosan teszed, hogy elmész. :)
2010. máj. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tekintsük át pontosan, hogy mi tartozik egy megfelelően kivitelezett nőgyógyászati rákszűrés hatáskörébe!


A nőgyógyászati rákszűrés során megtekintjük a külső nemi szerveket, figyelve esetleges kóros eltéréseikre, majd a hüvely feltárása következik. Ennek eszköze a Cusco eszköz, közismert nevén a "kacsa". A feltárással áttekintjük a hüvelyt, és látótérbe kerül a méhszáj. Ennek felszínéről és nyakcsatornájából arra kiképzett - többnyire műanyag - eszközzel sejteket lesodorva mintát veszünk citológiai vizsgálatra. A méhszáj felszínét ecetsavval, majd jóddal megérintve egy speciális mikroszkóp segítségével megvizsgáljuk annak hámborítását (kolposzkópia). Ezt követően a hüvelyből a feltárást eltávolítjuk, és az ún. bimanuális vagy kétkezes vizsgálat következik, melynek során áttapintjuk a kismedencei szerveket, észleljük az esetleges kóros folyamatokat (petefészkek, méhtest és környéke). A vizsgálatot minden esetben az emlők áttapintásával fejezzük be.


A nőgyógyászati szűrés, mint az összefoglalóból is látszik, nem csak a méhnyak rosszindulatú folyamatainak felismerésére szolgál. Segítségével a szeméremtest kóros folyamatait is időben észlelhetjük (ennek különösen idősebb nők vizsgálatakor van nagy jelentősége!), a hüvely feltárása a hüvely rosszindulatú betegségeinek korai kórismézésében nyújt segítséget, míg a kismedence áttapintása a méh (mióma, esetleg a méhbelhártya tumoros folyamatai), illetve a petefészkek kóros folyamatainak felismerését célozza meg. Az emlő vizsgálata pedig az oly gyakori emlőtumorok korai diagnosztizálásának eszköze. A méhnyak rosszindulatú betegségei azonban vitathatatlanul a nőgyógyászati szűrés fő célpontját képezik. A méhnyakról speciális mintavevő eszközzel lesodort és tárgylemezre szélesztett sejteket fixáljuk és megfestjük, majd mikroszkóp alatt vizsgáljuk (citológia). A kóros folyamatot hordozó hámszövet felszínéről nagyobb eséllyel kóros szerkezetű, formájú sejtek kerülnek a tárgylemezre, így ezek felismerésével a kóros folyamat létére következtetni lehet.

2010. máj. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jól teszed, hogy elmész,nagyon jó döntés. Igy legalább megnyugodhatsz, hogy minden rendben van!Picit kellemetlen,de csak 1-2 mpig,el lehet viselni.Lazulj el és próbálj vmi szépre gondolni,én is ugy szoktam,elterelem a figyelmemet.Ha vizsgálat után pici vérzés lépne fel, semmi gond,elmulik hamar ez vele jár, nem kell megijedned.Ilyenkor kenetet vesznek a méhszájból,méhnyakból, az okozza.Javaslom a hüvelyi ultrahangot is,nagyon preciz és pontos eredményt ad.ha a vizsgálati eredményed P1 vagy P2, nem kell aggódnod, minden rendben van!
2010. máj. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!