Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a különbség ciszta és...

Mi a különbség ciszta és tüsző közt? Össze tudja keverni az orvos?

Figyelt kérdés
1 hete késett a menstruációm. Murphy:fél órával uh vizsgálat előtt elkezdtem barnázni, de azért bementem, azt mondta a doki nem gond, csináljuk, úgyis óvszert húz a műszerre. Majd pár órára rá a mensesem megjött rendesen. Baba nem volt, viszont mindkét petefészkem megnagyobbodott és azt mondta mindkettő tele van cisztákkal. Láttam, mutogatta a fekete pöttyöket. De azt mondta hogy mensi után -mivel késett- csináljak egy terhes tesztet azért. Endotermium 4,5mm. Létezik menstruáció napján ennyi? Nem 10mm kéne legyen? Leleten cisztáról szó sem volt, pedig a vizsg. Alatt végig arról beszélt. Hogy ez rossz, nem lehet ellene semmit tenni, baba összejöhet, de nem jó hogy ott vannak. Erre kimegyek, ránézek a leletre: petef. -ben 4-6mm kis tüszők. Cisztáról egy szó sem. Most tüsző vagy ciszta? Menstruáció első napján hogy lehetnek tüszőim? Jah azt is mondta hogy fogyjak, ne egyek csokit, szénhidrátot. NEm értem az összefüggést. Ötlet valakinek?
2010. máj. 8. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
A lódoktori dolgokhoz nem értek, de a ciszta és a tüsző között az az alapvető különbség hogy a cisztának nincs kimeneti nyilása amin ürülni tudna míg a tüszőnek van!
2010. máj. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sztem rosszul írta rá a papírra, ezt mindenképpen tisztázd vele.. Menj vissza!!


A csoki evést azért mondta hopy mellőzd mert ilyenkor ez nagymértékben serkenti valamelyik hormon termelődését, asszem az endorfin talán, s valószínüleg ez most nem tenne jót ha emelkedne..

2010. máj. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A tüszőben foglal helyet a petesejt, érésen megy keresztül, mely során többek között megnő, és ovulatio során megreped, majd a petesejt innen jut be a petevezetékbe. Nyílás nincs rajta, csak mikor megreped, ha pedig a petesejt kijutott, elsorvad. Több tüsző is jellen van a petefészekben, ezek különböző érési stádiumban vannak. Tehát tüszők az egész reproduktív korban folyamatosan jelen vannak a petefészekben, csak abból ovulatió idején néhány lesz teljesen érett, és abból is általában egy kerül ki a petefészekből, netalán több is, ilyenkor fordulhat elő többpetéjű ikerterhesség.

A cysta ezzel szemben folyadékkal telt, hámmal bélelt üreg.

A kettő közötti különbség természetesen látható az ultrahangon, mivel egyik sejtekből áll, a másik pedig folyadékkal van tele. Úgyhogy az orvos is meg tudja különböztetni.

Számomra sem érthető, hogy a vizsgálat során cystákról beszélt, azután a leletre nem írta rá. Ha nem bízol az orvosod szaktudásában, inkább keress valaki mást.

A fogyást azért javasolhatta, mert jelentősebb túlsúly csökkenti a teherbeesés kockázatát.

2010. máj. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor ezek szerint nem csak én látom hgy itt ellentmondás van. Hamarosan elmegyek egy másik orvoshoz.
2010. máj. 9. 06:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!