Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szeretnek minnel tobbet...

Szeretnek minnel tobbet megtudni a tamponrol a betetrol es az elso nőgyógyászattal kapcsolatos dolgokat?

Figyelt kérdés
Pl. a nőgyógyászok mit csinalnak ott lent es faj-e?

2017. febr. 6. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

13-14 éves korban nem nagyon nyitogatják a hüvelyt, így nem kell felülnöd a nőgyógyászati vizsgálószékre se valószínűleg, mert nem akarják megsérteni a szűzhártyát. Ultrahang vizsgálat lehet, ahhoz hanyatt fekszel, szabaddá teszed a hasad, jól bezseléznek és végignyomogatják egy műanyag tompa eszközzel ezt a részt, ez nem fáj, csak hideg a zselé, aztán meg törölgetheted le magadról papírtörlővel. Hüvelyi ultrahangot szintén nem csinálnak a fenti okokból, mert ahhoz a hüvelybe tolnának be egy rudat. A nemi élet megkezdése után már végezhetnek mindenféle ilyen vizsgálatot, hiszen "szabaddá tetted" a hüvelyt, ilyenkor pl. a rákszűrés úgy fest, hogy félig fekszel felpolcolt lábbal a vizsgálószékben, s a doki egy ilyet belenyom a hüvelyedbe és kinyitja és szemlélődik: [link] illetve beledug egy pálcára csavart vattát és kitunkolja a hüvelyed, ez a mintavétel, s ezt a vattát aztán vizsgálatra küldi. Ennek a fém cuccnak a benyomása nem fáj, de fura érzés, nem annyira a kellemesek közül való.

Az ujjával is tapogathat bent, ez se fáj.

Egy esetben fájhat, ha hüvelyzárad van (vaginizmus) de ez egy kóros állapot általában lelki háttérrel.

Szoknyában sokkal jobb menni, úgy azért mégsem érzed magad annyira meztelennek, ha az öltözőben levetted a bugyit, aztán kimész és akkor még esetleg beszél hozzád meg ilyenek, ilyenkor a szoknya még takarhat és csak a vizsgálatra elég felhúzni.


A tamponról-betétről:

A hüvely egy érzékeny szerv, savas környezetben egy bizonyos baktériumközeg tartja fenn az egészségét. Ha valamiért enyhül vagy megszűnik a savasság, akkor könnyen felborulhat az egészséges baktériumközeg is és fertőzés alakulhat ki. Sajnos sok minden felboríthatja ezt a közeget:

- túlzott higiénia, bőrsemleges tisztálkodószerek használata

- szeméremszőrzet eltávolítása (ugyanis a szőr védi a hüvelyt)

- műanyagok, vegyszerek

- antibiotikum-kúr

stb.

Ezért eléggé fontos minél természetesebb dolgokat használni. Pl. tisztasági betétet csak akkor használni, ha valami nagyon folyik a hüvelyből, mert különben csak bepállik, hiába "szellőző". Egészségügyi betétekből olyat választani, ami nincs mindenféle fertőtlenítőszerrel, festékkel, meg parfümmel átitatva és lehetőleg pamut fedőrétegű. Van egyébként modernebb alternatíva is már, igaz ez egyelőre Nyugaton az elterjedtebb, ott boltokban, gyógyszertárakban is lehet kapni intimtölcsért és mosható betéteket. Az intimtölcsér hermetikusan elzárja a hüvelyt menstruációkor és belül gyűjti a vért úgy, hogy egy csepp nem jut kívülre a vákuum miatt. A mosható betétek pedig teljesen pamutból vannak, ezek inkább a gyengébb napokra és tisztasági betét helyett jók.

2017. febr. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. febr. 12. 21:30
 3/5 anonim válasza:
Először is, én nem tudtam tampont használni addig míg szűz voltam. Megpróbáltam de nagyon fájt. Így többet nem foglalkoztam vele. Miután elvesztettem a szüzességem ami iszonyúan fájt, utána próbáltam ki és azóta is csak azt használok annyira jó. Először is a betéttől olyan beizzadt, bepállott érzésed támad, illetve nagyon kényelmetlen, a fenéknél kifolyik a vér, vagy épp egyik oldalán csúszik el és azért kínos illetve kényelmetlen. A tampon számomra teljesen jó, én úgy mond rendes átlagos vagyok belül mondhatni szűk... Így számomra a normál tampon teljesen jó de nagyon fontos elmondanom azt is, hogy csak is az ob silktouch fajtát tudom használni ami könnyen felhelyezhető. A pamutos külsejűt nem tudtam felnyomni, és a tamponnak az a hátulütője, hogy nem csak a vért de a hüvely nedvességét is magába szívja, így egy idő után a fel és lehelyezése fájdalmassá válhat persze ez nem olyan borzalmas fájdalom, csak néha ha már száraz vagy végigdörzsöli a hüvely falát. Egyébként én akkor is a tampon mellett szavazok, de ezt csak akkor ha már mindkettőt kitudtad próbálni, mert ha olyan vagy mint én voltam, hogy nem sikerült felhelyezni szűzként akkor inkább addig a betét és később jöhet a tampon. Az első nőgyógyászati vizsgálatomról annyit, hogy én 21 évesen mentem el először több mint egy évvel azután, hogy elvesztettem a szüzességemet. Szüzen nőgyógyászhoz menni csak akkor szükséges ha valamilyen panaszt érzékelsz, hüvelygomba vagy akármi mivel amíg szűz vagy érthető, hogy nem fog benyúlkálni, megtapogatni és rákszűrést csinálni, hogy ne sértse meg a szűzhártyát. Az első vizsgálat, körülbelül 5 percig tartott és abból 3 perc a fogamzásgátló gyógyszer felírásával ment el. Felfeküdtem, benyomott valamit közben kenetet vett, ezt hívják rákszűrésnek aztán az ujjával körbetapogatott és ennyi volt. Nem volt kellemetlen olyan gyorsan csinálta, hogy egyáltalán nem volt tarumatikus számomra :D de mindenki más milyen olvastam, meg mondták ismerősök is hogy olyan gáz meg lelkileg fel kell készülni, hát nem tudom. Nekem teljesen más volt a véleményem, teljesen pozitív.
2017. febr. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez is egy jó összefoglalás amit érdemes tudni a hüvelyről és hogy hogyan védheted: [link]
2017. márc. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hát én még szűz vagyok és még nőgyógyásznál sem jártam és még 18 alatti vagyok de a mensiről tudok írni.Én verseny szerűen lovaglom és öttusázom(úszás,futás,vívás,lövés,lovaglás) nekem az úszáshoz kell támpont használnom de már előtte is használtam( mármint mikor nem úszom akkor is használok) először picit fájdalmas volt a felhejezés de nem vészes én úgy csinálom hogy suliban max 3 tampont cserélek egy nap és mikor hazaérek és már nem megyek sehova(ritka) akkor betétet teszek be mivel a lovagláshoz futáshoz vívás hoz és uszáshoz is kell a tampon ezért muszály nekem de ha nem megy fel neked akkor ne erőltesd.
2021. jan. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!