Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok! Ti csak a lábszáratoka...

Lányok! Ti csak a lábszáratokat szőrtelenítitek vagy a combon is kell? Úgy értem, ha a combon is van szőr, az már kóros?

Figyelt kérdés
Nekem a combom hátsó oldala is szőrösödik.Régebben szerintem nem ilyen volt.Lehet, hogy valamit elrontottam, vagy ezzel már menjek dokihoz? Lehet hormonprobléma?Máshol nincs gond.De azért szörnyű, hogy szinte az egész lábat borotválgatni kell.Vagy ez gyakori, természetes?
2017. jan. 11. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Télen csak térdtől le. Tavasszal/nyáron egész lábam. (Szőke pihéim vannak, ha nem szőrtelenítem sem feltűnő,de engem zavar.) 20/L
2017. jan. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Ne hülyéskedj már.

Igen, combot is szokás szőrteleníteni. Természetesen nem kötelező, de én pl. nem ismerek olyat, aki csak a lábszárát szőrteleníti, a combját pedig nem. Az lenne inkább a nem normális, ha nem lenne szőrös a combod.

2017. jan. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is szőrös nagyon a combom is, 3-4 cm fekete és a combom hátsó oldalán is van nekem is. Szerintem velem nincs minden rendben, mert a derekam is nagyon szőrös, de már gyerekkorom óta.

Szerintem a legtöbben a combukat is borotválják, csak a legtöbb embernek ott gyenge.

Nekem egyelőre se lehetőségem, se időm nincs ezt vizsgáltatni. Annyira vagyok szőrös kb, mint egy férfi, de az arcomon szerencsére csak gyengébb bajszom van. Lehet csak genetika és amiatt vagyok szőrösebb egy átlag lánynál.

2017. jan. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne ebben kóros. Nem kell orvoshoz menni :D

Igen, szinte mindenkinek a combja is szőrös, hátul is. Van, akinek csak pihés, van, akinek nagyobb, fekete.

Borotválni tényleg fárasztó lehet, mert egy nap után már kinő.

Én epilálni szoktam, az tartósabb, és nem olyan drága, mint a gyantázás.

2017. jan. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Állítólag a gyantázás a borotválással ellentétben nem erősíti a szőrzetet.De én ezt sajnos nem úgy vettem észre.De megnyugtattatok, köszi.
2017. jan. 11. 20:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne borotváld hanem gyanta vagy epilátor. Úgy nem kell szinte minden második nap elővenned a borotvát. Ősz végén, télen én nem szoktam a combom csak lábszár. De pl.: úszók, táncosok gondolom olyankor is szőrtelenítenek mindenhol. Az a gáz nekem, hogy alapból iszony száraz a bőröm mindenhol amin semmilyen krém nem segít és minden borotválás, epilálás és gyanta után vérzik és ronda. Így meg borzalmas szőrteleníteni ha tudom, hogy úgyis csúnya lesz a lábam ha nem is szőrös. :) Villanófényesre gyűjtök épp, hátha az kíméletesebb.
2017. jan. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez természetes hogy ott is van és nő, gyengébb általában de pl dörzsölődés pl harisnya miatt lehet olyan mint amikor leborotválod és kicsit szúrósabb lesz.

Én is leszedem az egész lábam ilyenkor télen is.

Akkor kóros ha pl hason van, derékon, háton, arcon, mellkason és fekete, hosszúra nő, gyorsan, erős - pasisan. Kb így néz ki mint a bal oldali: [link] Akkor endokrinológust kell keresni.

2017. jan. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem a teljes lábam szőrös,a combom ugyanúgy mint a lábszáram,de a lábfejem, lábujjaim is erősen szőrösek. Mindenhol borotválom. Ja és engem is riogattak hormonális problémákkal,de voltam dokinál, semmi bajom. Ilyen alkat. Vagyok,sok szőröm van 😬
2017. jan. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az emberek testét egy két hely kivételével (tenyér, talp, nyálkahártya) szőr borítja. Teljesen normális, hogy szőrös a combod, mindenkinek olyan.

Általában a lábszáron erősebb a szőrzet, a combon kevésbé észrevehető.

Én nem borotválom, csak szőke pihék vannak rajta, látni és érezni is alig lehet.

2017. jan. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!