Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ilyen esetben normális ha...

Ilyen esetben normális ha sokat pisilek?

Figyelt kérdés
Már kb. 2 éve rendszertelen a menstruációm, az elején hónapokig nem volt, csak azután jött és csak akkor ha szedtem Hormeelt, viszont elég gyöngén véreztem csak tőle. Utána felírtak D-vitamint (endokrinológushoz járok már egy ideje), pár hónap múlva menstruáltam, de az is gyöngébb volt, inkább csak barnás vagy húslé szerű váladék jött. Az idei évben már többször jött és volt 2-3 rendes menstruációm, viszont még mindig nem rendszeres a ciklus és még mindig gyönge (a 2-3 erőset leszámítva). Egy ideje már sokszor kell pisilni mennem, ez lehet azért mert nyomja a megvastagodott méh a húgyhólyagot? Mikor legutóbb normális, erős vérzésem volt utána nem kellett sokszor pisilnem. Sokszor érzem az ingert de inkább sokszor kevesebb van vagy alig pisilek valamit.

2017. jan. 10. 23:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Miómád van?
2017. jan. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Sóhiánya van a szervezetednek. Ezért nem marad benned a víz.
2017. jan. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hüvelyi ultrahangom nem volt, csak egy kismedencei, azon láttak egy folicularis cista-t, de akkor éppen menstruáltam is, szóval nincs miómám (tudtommal). A sóhiány az miből látszik (mondjuk egy vérképp esetén, pl: alacsony Ca?, allergiás is vagyok, szedek rá gyógyszert, ahhoz szokták javasolni a Ca pezsgőtabletát, viszont a vérképen látszik, hogy nem éri el a megfelelő szintet) ?

Emellett ha már egy ideje szedem a D-vitamint és a vérkép szerint elértem a megfelelő szintet de még továbbra is szedeti velem az orvos akkor lehet attól sok vizelet?

Vashiány okozhatja?

2017. jan. 11. 15:18
 4/9 A kérdező kommentje:
Napi 2000 N.E.-t szedek.
2017. jan. 11. 15:19
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem a miomát,mert a mioma miatt megnagyobbodik a méh és az nyomhatja a hólyagodat. Ha nincs,akkor viszont miből gondolod,hogy meg van "vastagodva" a méhed? Se vérszegénység,se D vitami,se calcium hiány nem okozhatja a gyakori vizelési ingert. Egyébként a sóhiány nem calcium,hanem natrium és klorid hiányt jelentene. Iszol eleget? Meglepő,de ha valaki kevés folyadékot fogyaszt,akkor a vizelet "besűrűsödik",arányaiban több lesz benne a méreganyag,ami a húgyhólyag falában ingert vált ki a kiürítésre. De mivel maga a vizelet kevés nem is ürül ki sok,csak gyakrabban jön az inger. Ha nem iszol sokat,akkor próbáld meg,hogy megiszol naponta legalább 1.5-2 liter VIZET!
2017. jan. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A D vitamint pedig szedd! Legalább a napi 2000 egységet. Nagyon fontos immunerősítő, segít megelőzni a cukorbetegséget és a rák megelőzésében és gyógyításában is fontos szerepe van.
2017. jan. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Azért gondolom, hogy meg van vastagodva, mert a menstruáció elmaradása miatt úgy marad a nyálkahártya (valaki ezt mondta nekem). D vitamin kapcsán olvastam, hogy túladagolásnál lehet szomjúság meg gyakori vizelési inger és több vizelet. Csak nem tudom mi számít túladagolásnak. Mikor kiderült a D vitamin hiány akkor mondta az endokrinológus, hogy mindenkinek más ütemben pótlódik vissza, van akinek több idő kell. Már elértem az alsó határt, nem tudom ha így szedem akkor nem lehet-e többlet érzése a szervezetemnek.
2017. jan. 12. 00:39
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem valószínű,hogy túladagolod. A mi éghajlatunkon ősztő tavaszig nem elég a napfény. A nyálkahártya vastagságától pedig nem nő meg a méh.
2017. jan. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ment a zöld kéz.
2017. jan. 12. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!