Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől sötétbarna a menstruáció?

Mitől sötétbarna a menstruáció?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és nem rég jött meg először, durván fél éve, és amikor először meg másodszor megjött, akkor ilyen élénk piros volt meg másodszor is, aztán átment sötétbarnába... Először azt se tudtam hogy ez most a menzeszem?!?! Mert kevés volt meghát sötétbarna volt de anya azt mondta hogy barna is lehet ez normális...de nekem furcsa...valaki?

2016. nov. 16. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Normális, nyugi.
2016. nov. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Megalvad a vér még a méhben, hüvelyben, ezért barna
2016. nov. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm és az is normális hogy olyan kevés hogy naponta kb feleannyiszor cserélem mint kéne? Mert ugye elvileg 4 óránként kell de nekem szerintem van az 6-8 is
2016. nov. 17. 13:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Kezdetben előfordulhat, hogy egy-egy menstruációd gyengébb, mint a többi. Ha gyengébben vérzel, akkor többnyire barnásra színeződik a vér, ha beindul erősen, akkor pedig piros. Felnőtt nőknél a barnázás hormonproblémára utalhat, de nálad még normális, hiszen ebben a korban ingadoznak a hormonszintek.
2016. nov. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem írod, hogy mi az, amit 6-8 óránként cserélsz - gondolom, betét. Azért akkor is cseréld, ha gyengébb a vérzés, mert elszaporodhatnak rajta a bacik, ha sokáig bent van. De gyengébb vérzésnél, ha otthon vagy, az is jó, ha 3-4 levél toalettpapírt hajtasz össze és teszel a bugyidba, amit minden pisiléskor cserélsz. Ez gazdaságos is és egészséges is, hiszen nem fülled be mint a fóliás hátfalú betét, és nincs ideje elszaporodni rajta a baciknak.
2016. nov. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, betétet, bocsi:D köszönöm a válaszokat
2016. nov. 17. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!