Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szégyenlősök, ti hogyan...

Szégyenlősök, ti hogyan élitek át a nőgyógyászati vizsgálatot, szűréseket?

Figyelt kérdés
És milyen típusú nőgyógyászhoz mész szívesebben vizsgálatra?
2016. okt. 28. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Én nagyon szégyenlős vagyok. De orvosnál nem.

Valahogy annyira bennem van, hogy ő orvos, nem úgy néz rám, mint egy ruha nélküli nőre. Meg már ezer ilyet látott. És nem is túl kellemes egy ilyen vizsgálat, úgyhogy inkább az van a gondolataimban, hogy legyen gyorsan vége, és persze legyen minden rendben, nem az, hogy jujj látnak ott meztelenül :)

2016. okt. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Annak idején én is nagyon szégyellos voltam. Kizárólag nőnemű nőgyógyászhoz mentem. Aztán volt egy kis problémám, és onnan már csak az számított, hogy a legjobbhoz menjek nemtől függetlenül. Még most is szégyenkezek, de vizsgálat közben arra gondolok, hogy éppen Párizsban sétálgatok - ez valahogy mindig segít. Megjegyzem, életemben nem voltam még Párizsban.
2016. okt. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem kifejezetten vagyok szégyenlős, de azért nem szoktam meztelenkedni valamiért. Viszont egészséges orvosfóbiám van (s szerencsére jó génjeim) :)

Lehetőleg sosem megyek orvoshoz, csak ha valami nagy baj van, akkor pedig a legkisebb bajom az, hogy meztelenül lát-e bárki. Egyszer műtöttek csuklótöréssel, akkor is meztelen voltam, kit érdekel? Amúgy sem voltam eszméletemnél, ez mondjuk segít.


Ha elhatározom magam egy vizsgálatra, akkor túlélésre játszom plusz tudatosítom magamban, hogy ez csak egy test. Tök normális s tényleg igazán kicsi az esélye, hogy a nőgyógyász nőként néz az emberre (de akkor is csak egy test, nincs benne semmi, csak extrém szokatlan számomra, ha látják, mivel még egyedül sem meztelenkedem itthon, kizárólag fürdéskor vagy a párom előtt vagyok meztelen. más nők előtt is fura lenne).


Hogyhogy milyen típusú? Mindenesetre szakmailag jó és emberileg normális legyen és inkább nő, de az első kettő sokkal fontosabb.

De semmilyen orvoshoz nem megyek szívesen, soha (max. a fogorvos OK, ha jó és kedves, az valahogy más).

2016. okt. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#2: Ez a párizsi séta nem szégyellnivaló, kinek mi segít :) Szerintem inkább aranyos :)
2016. okt. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én férfi orvoshoz járok. Lehet, hogy fura, de én egy nő előtt sokkal inkább szégyenlősebb lennék. Nem tudom, miért. Lehet, hogy azért, mert nők egyébként sem szoktak meztelenül látni, csak férfiak. Mármint nem egyszerre több férfi, hanem, hogy eddig csak a párjaim láttak meztelenül.
2016. okt. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is szégyellős vagyok viszont orvosnál nem, ott egy dolog vezérel: gyógyuljak meg, tudjam meg mi a bajom, az egészségem a fontos, csak erre gondolok, nőgyógyásznál különösen, az a pár perc meg vele jár, engem az se érdekel ha a doki nem az a tenyérbemászó ha érti a dolgát és tájékoztat de nem babusgat, a tényeket közölje és a megoldásra, megelőzésre koncentráljon, a máz nem számít, de persze lekezelő, bunkó (fájdalmat okozó, sajnos ilyen is volt) és nem tájékoztató se legyen, az arany középút legyen meg hogy korrekt. Amióta egy női orvos nem kezelt megfelelően, sőt egyáltalán nem csak aranyoskodott és csak vitte a pénzem, én meg nem javultam sőt lett egy másik betegségem így... azóta vagyok úgy hogy nem érdekel milyen nemű, segítsen rajtam és most belegondolva nincs már női orvosom (fogorvos, nőgyógyász, endokrinológus, háziorvos - bár ez utóbbit most fogok váltani és az nő lesz).
2016. okt. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
én mindig becsukom a szememet. 21/f
2016. okt. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én női orvoshoz megyek előtte könnyebb levetkőzni,magán rendelésre megyek,itt csak az orvos van a vizsgálatnál jelen,más nem lát vizsgálat közben és picit beszélgetéssel indítunk,milyen vizsgálatot szeretnék,mert van sima rákszűrés,vagy rákszűrés hüvelyi uh-val,lehet külön mell vizsgálatot is kérni.Tehát kiválaszthatod a vizsgálatot is milyen legyen.10-14.000 ft a vizsgálattól függően.Nekem évi egyszer megéri hogy kulturáltan,diszkréten végezzék el
2016. okt. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!